Přežij v postapokalyptickém světě!

The Divide – tip na film

The Divide – tip na film

Led 16, 2013

„New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává „zlo“, které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít?“ – csfd.cz

Výše uvedený text byste již měli mít přečtený. A teď na něj zapomeňte :)

Ve filmu vůbec nejde o to, co čeká venku. Naši hrdinové rozhodně nedokážou se proti němu spojit a ani nepřežijí. Ups.. Asi jsem měl upozornit na spoilery, že ano…? Pozdě.

To je však úplně jedno. Tento komorný a nízkorozpočtový film nabízí dokonalý pohled do uvězněné ve sklepě skupiny lidí. Uvidíte všechny fáze lidské komunikace. Od ostychu a napařování se, přes seznámení a vzájemnou podporu, až po „Sex, drogy a Rock´n´Roll“. Přičemž druhá polovina filmu se skládá jen a pouze z posledních tří ingrediencí. A věřte mi, takový Rock´n´Roll byste nepřáli ani svému nejhoršímu nepříteli. I když možná ano…

Nehledejte v tom filmu logiku, nekárejte jednotlivé hrdiny za jejich chyby. Jen se pohodlně posaďte a užijte si velice kvalitní PostApo film s atmosférou, kterou obvykle postrádají i mnohem dražší snímky.

2 comments

  1. Ani bych neřekl „paranoidního správce“, spíš správce preppera. A za sebe říkám: Všechno co není rodina má zákaz vstupu.

  2. Zantur /

    Zajímavý film.. rozhodně je nad čím se zamyslet.

Leave a Reply