Batoh Maxpedition Pygmy Falcon II – velká recenze

Hned po ohlášení našeho ztřeštěného plánu vydat se na návštěvu ukrajinské Pripjati jsme zkusili kontaktovat několik desítek výrobců a dovozců specializovaného vybavení, které bychom mohli otestovat během příprav a samotné akce. (Podrobnosti o naší akci a o celkovém stavu turistiky v Pripjati napíšu v nejbližších dnech velký článek).

Z celkového počtu 73 oslovených firem nás ignorovalo 68, dvě nabídly slevy, jedna doporučila zkusit se zeptat v roce 2013 a jen dvě vyšly vstříc.

Jednalo se o firmu výrobce oblečení INFIT a o velký e-shop Armed.

Recenzi na oblečení od INFITU tady zveřejníme zvlášť, dnes se podíváme na batoh Maxpedition Pygmy Falcon II od Armedu.

Nejdříve informace od dovozce:

Celkový objem: 23 litrů.

Rozměry hlavního oddělení v cm: 46 výška x 24 šířka x 14 hloubka.

Rozměry předního oddělení v cm: 30 výška x 19 šířka x 7 hlobuka.

Rozměry přední úzké kapsy: 30 výška x 19 šířka.

S firmou Maxpedition mám velice dobré několikaleté zkušenosti (cca tři roky vlastním a velice aktivně používám tašku FatBoy), tudíž jsem již od začátku očekával to, čím se tato značka prosadila ve světě – naprosto „neprůstřelnou“ kvalitu a propracovanost každého detailu. A rovnou řeknu, že ne vše bylo úplně růžovoučké… Ale nebudu předbíhat.

Za 24 let své existence Maxpedition vytvořila velkou vzájemně se doplňující sérii výrobků, z nichž si vybere naprosto každý. Najdete tu jak drobné „kasičky“ tak i obrovské cestovní tašky, které se dají rozpojit na tři samostatné části – samotná taška, batoh a menší zavazadlo.

Pygmy Falcon II je zhruba uprostřed této řady. Jedná se o relativně malý batůžek pro každodenní nošení do města nebo krátkodobé výlety mimo civilizaci.

Na rozdíl od FatBoye, kterého mám v olivovém provedení, Pygmy Falcon jsem dostal v barvě černé a rovnou musím napsat hlavní nevýhodu tohoto batohu. Černá barva se těžce nehodí pro batoh používaný i na outdoor! Zvlášť vezmu li v potaz instrukce k čištění:

Batoh Maxpedition Pygmy Falcon II je ošetřen materiálem Dupont Teflon pro voděodolnost a odolnost proti zašpinění.

Pokud to je potřeba, jednoduše očistěte pomocí navlhčené houbičky. Poté nechte přirozeně vyschnout. Neprat v pračce.

Nepoužívat aviváž.

Pokud nechcete vypadat jako militantně smýšlející bezdomovec, budete se muset vyhnout jakýmkoli cestám do přírody či nešetrnému zacházení s batohem obecně. Myslím to vážně. Jak již jsem psal, FatBoye v olivě používám již něco přes tři roky a rozhodně jsem ho za tu dobu nešetřil. O to víc mě zaskočila skutečnost, že černý Pygmy Falcon II se pokrývá špínou jako elektronický sběrač otisků prstů, vybarvuje se hned po přiložení jakéhokoli předmětu. Dokonce jsem se před týdnem přistihl, že batoh pokládám velice opatrně na podlahu restaurace hned po tom, co jsem s klidným svědomím zakopl pod stůl FatBoye. A to by se u takového batohu asi stávat nemělo… Takže pokud potřebujete menší naprosto nezničitelný a dobře vypadající batoh do města a na kratší cesty do přírody, rozhodně si pořiďte Pygmy Falcon II, ale rozhodně ne v černé barvě. Doporučuji zvolit Foliage Green nebo při nejhorším Khaki, batoh pak nepůsobí tak moc armádně, jako v případě OD Green.

Page 1 of 4 | Next page