Online hry, které Vám mohou pomoci přemýšlet o technikách přežití

Digitální hraní je momentálně jedním z nejčastějších způsobů jak lze trávit čas se svými kamarády nebo dokonce jak se online propojit s celosvětovou komunitou lidí. Na základě výzkumu společnosti Digital River, který byl propuštěn v roce 2014 Gamescom konference, bylo zjištěno, že průměrný český hráč stráví hraním jedné hry 68 dní svého života.

Kromě zábavy, které hry nabízí, Vám mohou v některých případech pomoci se blíže seznámit se specifickými aspekty přežití a možnostmi nouzové připravenosti. To je jedním z důvodů, proč lidé rádi diskutují o hratelnosti postapokalyptických her: je to zábavný způsob jak promýšlet své případné počiny při těch nejextrémnějších situacích.

Zde je několik způsobů jak Vám kromě spousty zábavy může počítač a videohry pomoci při smýšlení o přežití a rozvoji detailního plánování.

Fallout: New Vegas Ultimate Edition

Zdroj: Flickr.com

Jedná se o ultimátní hru o přežití, kde se hráči po nebezpečné cestě napříč jihozápadní Amerikou ocitají v postnukleárním světě. Po prozkoumání Mojave Wastelandu potřebují kvůli možným nástrahám číhajícím za rohem udržet své smysly na maximálním pozoru. Cílem je shromáždit prostředky a přitom se zasloužit o dobrou pověst, ale pozor: v New Vegas Vás může bohatství také o mnoho připravit. Po Wastelandu přináší každá nová čtvrť také nové úkoly, kde hráči musí hledat způsoby jak a kde se najíst, napít a vyspat, aby předešli a hlavně zabránili hladovění, dehydrataci a vyčerpání. Chtějí-li přežít, musí také vhodně spolupracovat s ostatními ztracenými dušemi.

Potřebné dovednosti: řízení zdrojů, bojové taktiky, tvorba existenčních rozhodnutí, spolupracující strategie.

The Walking Dead: Survival Instinct

Zdroj: digitalrivercontent.net

Videohra, inspirovaná televizní show zasluhující se o ocenění Emmy, vytvořena společnosti Activision klade svým hráčům jednoduchou otázku: Máte vše co je potřeba k přežití? Hra umožňuje hráčům vžít se do role tajemného přeživšího Daryla Dixona při jeho cestě Georgií. Stejně jako v televizních dílech budou hráče neúnavně lovit ikoničtí, děsivě vypadající, hluční a páchnoucí chodci. Hráči se, stejně jako Daryl, musí při prozkoumávání nových oblastí chovat s největší opatrností. Pokud je hráč objeven, hordy nemrtvých chodců se vydávají právě jeho směrem. Každou situaci je potřeba řádně analyzovat a ke každému počinu přistupovat s maximální péčí. Mezitím si musí hráči, kvůli přetrvání ve hře, obstarat dostatek zásob jídla a využít vhodně svého důvtipu.

Potřebné dovednosti: rozpoznání možností a důsledků, řízení zdrojů, strategie přežití.

Minecraft

Nejsou to jenom střílečky, které Vám pomohou se ztotožnit s užitečnými možnostmi využitelnými při boji o přežití. Zatímco se může Minecraft zdát jednoduchý (vybudování téměř čehokoliv za pomocí čtvercových stavebních bloků), hra od hráčů vyžaduje rozvoj důležitých prepper dovedností za účelem přežití v absolutně neznámém prostředí. V “přeživším módu” hry se hráči ocitaji v neznámých, náhodně generovaných oblastech – pouštích, horách a dokonce i v mracích. K přežití musí hráči vytvořit potřebné budovy a předměty z běžně dostupných materiálů nacházející se kolem nich. Po setmění jsou naháněni pavouky, zombiemi a kostlivci se kterými musí bojovat dokud je svítání nezažene zpět do jejich skrýší. Zajímavou zkušeností je také všudypřítomná týmová spolupráce.

Potřebné dovednosti: kreativní myšlení, plánování strategie, tvorba cílů, spolupráce při stavbě.

 Zdroj: Flickr.com

Klasické strategické hry

Page 1 of 2 | Next page