Online hry, které Vám mohou pomoci přemýšlet o technikách přežití

Pokud se Vám lego-hry zdají moc jednoduché, jsou tu i jiné způsoby, kterými lze získat důležité strategicko-plánovací schopnosti. Zdárným příkladem mohou být karetní hry – například, klasická hra pokeru. Jeho hra závisí na hráčích a jejich schopnostech se rozhodnout zda ze zdrojů, které získaly, do hry přihodit více či karty složit – a to vše za neúplných informací o kartách, které protihráči drží. Tento pocit nejistoty vyžaduje od hráčů pokeru rozvoj jejich strategií, které jim pomohou ”číst” hodnoty karetních kombinací svých protihráčů a vědět například, zda protihráč drží postupku či Flush (barvu). Známý online pokerová herna PokerStars nabízí digitální verze této klasické hry, které využívají technologii přidáním pokročilé funkce, jako je schopnost zobrazit historii hand a statistiky předchozích her, které pomáhají hráči rozvíjet své taktiky ve hře.

Potřebné dovednosti: řízení zdrojů, rozhodovací schopnosti, plánování strategie, mentální připravenost.

 

Zdroj: tumblr.com

Arma 3 – PC

Hra vytvořena českým studiem Bohemia Interactive jako nejnovější přírustek z oceněné Arma série. Hráči jsou rozděleni na 2 ostrovy ve Středomoří, kde o nadvládu bojuje několik stran. Hráč přebírá roli amerického vojáka, který se i přes neutuchající boje snaží přežít. Doprovází jej únava, divoká příroda, nespočet zranění a mnoho dalšího. Naučit se vypořádat s těmito nepříznivými herními faktory Vám pomůže se dostat do správného rozpoložení využitelného ve skutečném boji o přežití.

Potřebné dovednosti: Bojové taktiky, rozhodování při šetření zásob, tvorba cílů.

 

Zdroj: armaseries.com

Virtuální realita

Představte si, že jste zavřený v místnosti, kde je zásoba kyslíku je vyčerpána, a musíte najít cestu ven. Nebo, že jste přistáli na neznámé planetě a musíte prozkoumat to a najít zdroje. To jsou jen některé z herních scénářů, které jsou k dispozici ve virtuální realitě, a umožní vám zažít extrémní situace a různá dobrodružství, aniž by svůj život v nebezpečí. Jedním z posledních příkladů je Storm, přežití hra vytvořená firmou Unit9, specificky pro VR platformy. Hráči se ocitnou uprostřed sněhové bouře, a mají pouze pět minut času, aby najít úkryt, nebo zemřou. Lidé, kteří testovali rané verze těchto her našli je být velmi realisticky, dokonce i ohromující občas. Reportér v theverge.com řekl, že cítil, jak mu tep skok a jeho dech zkrátit při testování Adrift, přežití virtuální reality hra, která se odehrává ve vesmíru. To vypadá, že je konečný test pro vaše reakce!

Potřebné dovednosti: sebekontrola, orientace dovednosti, fyzické agility, duševní houževnatost.

 

Zdroj: storm-vr.com

Znáte nějaké jiné hry o přežití, které by stály za jejich zmínění?

Page 2 of 2 | Previous page

8 comments on this post.
 1. Láďa:

  A kde máte Dayz? Sice to ještě není dokončené, ale dá se říct že je to vlastně simulátor přežití a se zombíkama.

 2. H4UnT3R:

  No a hlavně Left 4 Dead 2 – tam se naučíte efektivně a rychle zabíjet zombíky :D

 3. sXe:

  Na fórume je taktiež dosť hier, ktoré by stáli za zmienku :)

 4. Largo:

  Doporučuji hru STALKER a k němu volně dostupný Misery mód. Jedna z nejtěžších logických survival her.

 5. Tomáš:

  Myslím, že nejvíce survival hrou je Rust. :)

 6. Peter:

  This War Of Mine.

 7. Pavelsvt:

  Já bych do této kolekce doporučil přidat především titul „7 days to die“. Typická hra pro preppera (či preppery, pokud se chcete bavit skupinově). Pro lidi co do prepperství nechtějí zahrnovat zombie apokalipsu, tak zombíci jdou jednoduše vypnout a pak z toho máte 100% survival se vším všudy, nic lepšího jsem zatím nenašel a to už jsem her s touto tématikou zkoušel nespočet.

 8. dtx:

  Dayz jednoznačně. Neexistuje hra, která by více simulovala snahy o přežití. Vždyť tam, pokud do několika desítek minut nenajdete pití či jídlo, tak končíte. Smrt. Nehledě na to že se odehrává v našich krajinách (mapa je z okolí Ústí nad Labem).

  Oproti tomu tady vidím Fallout New Vegas – no lol. Ani na nejtěžší obtížnost nebyl problém „přežít“. Možná že nějaké módy tomu jdou naproti. Ale proč to dělat, když tu máme Dayz ;)

Leave a comment