Přežij v postapokalyptickém světě!

Pistole CZ 75 P-07 Duty

Pistole CZ 75 P-07 Duty

Kvě 2, 2011

CZ 75 P-07 Duty představuje novou generaci pistolí řady CZ. Nově navržený spoušťový mechanismus Omega zlepšuje chod spouště a použitím menšího počtu součástek zvyšuje životnost zbraně. Hlavní výhodou je snadná záměna páky vypouštění, nebo manuální pojistky.

Pistole se může pochlubit originálním designem a vynikajícím spolehlivým úchopem s okamžitým přirozeným zacílením. Nízko položená osa hlavně spolu s dorazem závěru na materiál rámu umožňují udržení perfektní kontroly nad zbraní i při velmi rychlém opakování výstřelů. Rozsáhlé praktické zkoušky prokázaly nejen vynikající přesnost a spolehlivost nové pistole, ale také mimořádně vysokou odolnost a životnost všech dílů zbraně, kterou ještě dále zvyšuje nitridace hlavně a závěru.

CZ 75 P-07 Duty má na rozdíl od drtivé většiny pistolí rodiny CZ 75 bezčlánkový závěr s hlavní uzamykanou do výhozného okénka. Vymezení výšky hlavně a centricity její osy zajišťuje výstupek na zadní části uzamykacího hranolu. Manipulaci se závěrem usnadňuje osm výrazných hmatníkových drážek. Originální tvar závěru je dán zkosením jeho bočních horních hran, které usnadňuje vkládání a vytahování zbraně z pouzdra.

Závěr nese mířidla, mušku v podélné a hledí v příčné drážce, přičemž prodloužení záměrné se dosáhlo protažením pohledové plochy hledí až k hraně závěru. Součástí závěru je samozřejmě také automatická bloková pojistka úderníku. Extrakci nábojnice po výstřelu zajišťuje masivní vytahovač na pravém boku závěru. Vyhození nábojnice či nevystřeleného náboje usnadňuje poměrně velké výhozné okénko. Vratná pružina závěru je z drátu obdélníkového průřezu. Základní demontáž modelu Duty je v zásadě stejná jako u klasické CZ 75, není k ní tedy potřeba žádný nástroj. V případě potřeby důkladnějšího čištění se dá rovněž bez nástrojů snadno rozebrat prakticky celý spoušťový a bicí mechanismus. Pistole se dodává ve verzích s pojistkou, ovladačem vypouštění a nebo ovladačem vypouštění a přibalenou pojistkou.

Modelem CZ 75 P-07 Duty se Česká zbrojovka a.s. zařadila mezi absolutní světovou špičku v konstrukci výrobě moderních služebních pistolí.

Charakteristické vlastnosti:

Nový spoušťový mechanismus umožňuje snadnou záměnu systému vypouštění za systém s pojistkou (ovládání páčky ve stejném směru – před osou)
Na rámu zbraně je použito speciální drážkování pro jistější úchop
Zbraň se dodává s poutkem pro připevnění zbraně proti odcizení, nebo bez něho
Drážky MIL-STD-1913 pro uchycení laserového zaměřovače nebo svítilny
Mířidla s dosvitovými obrazci pro efektivní míření za snížené viditelnosti
Vyšší životnost zbraně dosažená nitridovanou hlavní a závěrem (uzamykání hlavně do okénka)
Nový tvar bobřího ocasu umožňující pevné držení zbraně
Upravený tvar lučíku umožňuje střelbu v rukavicích a pevný úchop nestřílející rukou
Speciálně navržený tvar závěru usnadňuje rychlé tasení zbraně z pouzdra
K pistoli se prodávají pouzdra stavebnicové koncepce s možností sestavit až 108 různých kombinací

Parametry:

Ráže: 9 mm Luger
Kapacita zásobníku: 16
Funkce spoušťového mechanismu: SA/DA
Rám: polymer
Mířidla: pevná
Celková délka: 185 mm
Délka hlavně: 95 mm
Výška zbraně: 130 mm
Šířka zbraně: 37 mm
Hmotnost: 770 g
Hlaveň: kovaná
Povrchová úprava: černě nitridováno
Bezpečnostní prvky:
1. vypouštění kohoutku
2. manuální pojistka
3. bezpečnostní ozub
4. blokování zápalníku

Poznámka:

Pistole se dodává v třech verzích, lišících se v instalovaných ovladačích bezpečnostních mechanismů.

Leave a Reply