Přežij v postapokalyptickém světě!

Problémy s klouby

Problémy s klouby

Kvě 3, 2011

Artritida: Jedná se o bolestivý zánět kloubů, který může být vyvolán nejrůznějšími příčinami od prostého opotřebení kloubu po autoimunitní reakci.

Účinnou pomocí je pasivní cvičení: Tělo nepřekonává odpor, tím pádem se svaly ani vazy nenamáhají, ale zvětšuje se hybnost postiženého kloubu. Nejezte citrusové plody, rajčata a omezte konzumaci červeného masa.

Artróza: Artróza je onemocnění kloubní chrupavky, která se vlivem zatížení kloubů opotřebovává. Zvýšené riziko je u starších osob a u lidí s přetěžovaným pohybovým aparátem. Opotřebení chrupavky (styčné plochy kostí v kloubu) vyvolává bolesti a deformaci kloubů.

Do kůže postižených kloubů vetřete několikrát denně kostivalový a rozmarýnový olej. To by mělo zmírnit bolestivost a poškození. Průběh choroby zpomaluje chaluha bublinatá, která se podává ve formě tobolky, tablety nebo prášku.

Revmatoidní artritida: Jedná se o jednu z autoimunitních chorob (neznámý organismus vyvolá v těle reakci, při které tělo sebe samo ničí) postihující až 1% populace, mezi oběti patří často i mladí lidé. Toto onemocnění vyžaduje lékařskou péči, ale přírodní medicína dokáže léčbu účinně podpořit.

Pijte čaj z celerových semínek, vrby bílé a guajaku. (Všechny byliny ve stejném poměru, dvě čajové lžičky na šálek.) Bolavé klouby ovažte zábalem z heřmánkových květů, chmele nebo z kostivalu. Denně jezte tobolky s harpagofytem (1 g) a s pupalkou dvouletou (2 g), k tomu rybí olej, vitamin C a zinek. Bolavé klouby uvolní ledový obklad přiložený na několik minut.

Omezte solení jídla a konzumaci mléčných výrobků, jezte tučné ryby.

Dna: Dna je bolestivé postižení kloubu, které souvisí se stravovacími návyky, sklony k tomuto onemocnění se často dědí. Dnu vyvolává nadměrná konzumace purinů, které se vyskytují převážně v červeném mase a ve vnitřnostech. Jedná se o nahromadění krystalků kyseliny močové v kloubním pouzdru, právě toto způsobí bolest.

Omezte příjem potravin bohatých na puriny (viz. výše). Pijte hodně vody a dalších močopudných látek, ty pomáhají vyplavit kyselinu močovou z organismu.

Několikrát denně pijte čaj z rovných dílů celerových semínek, kořene sadce nachového a ploštičníku hroznovitého (jedna čajová lžička na šálek). Na bolestivá místa přikládejte obklady pokapané hřebíčkovým olejem.

Tenisový loket, Zamrzlé rameno: Tenisový loket je zánět šlachy procházející vnější částí lokte, bývá způsoben dlouhodobou jednostrannou zátěží kloubu. Zamrznutí ramene je ztuhnutí, které se často objevuje i bez příčiny.

Oba problémy lze řešit aplikací rostlin s protizánětlivými účinky. Smíchejte 5 ml levandulového a heřmánkového oleje s 40 ml třezalkového oleje a touto směsí si masírujte postižené místo. Pijte čas z celerových semínek a z guajaku.

One comment

  1. Martel /

    Kde máte ty potraviny bohaté na puriny?

    Takže: veškeré vnitřnosti (hlavně játra), červené maso (ale obecně maso vůbec), čokoláda, červené víno, špenát, luštěniny, silný čaj, lihoviny, kořeněná jídla, hrášek, kapusta, plísNové sýry, mořské ryby.

    doporučné potraviny

    nápoje: velký přísun ovocný čaj, voda s ovocnou šťávou, limonády,
    tuky: rostlinné tuky, rostlinné oleje,
    mléčné výrobky: mléko, nízkotučné sýry, jogurty, tvaroh, podmáslí,
    zelenina a ovoce: čerstvá zelenina a ovoce, hlávkový salát, kompoty, brambory,
    obiloviny: těstoviny, kukuřice, moučné pokrmy,
    pečivo: bílé i tmavé,
    pochutiny: mléčné koktejly, ovocná zmrzlina, puding, želatinové dorty, sušenky,
    koření: petrželová nať, kopr, pažitka, kmín, majoránka,

Leave a Reply