Přežij v postapokalyptickém světě!

Problémy v ústech

Problémy v ústech

Kvě 3, 2011

Bolest zubů infekčního původu lze léčit přírodně, k boji proti infekci lze využít echinaceové tobolky nebo česnek. Naneste několik kapek hřebíčkového oleje na vatovou tyčinku a potřete jím dáseň. Celá oblast znecitliví. K léčení abscesu pijte čaj z kořene krtičníku a z plodů zlatice (jedna čajová lžička obou bylin dohromady na šálek čaje).

Častým problémem bývají krvácející dásně. Prevencí proti onemocnění dásní je dostatečná ústní hygiena a příjem vlákniny, která mimo jiné čistí zuby. Ústa proplachujte rostlinami s antiseptickým účinkem, které sníží krvácivost a otok dásní: Nálev připravte z řepíku či šalvěje a vody.

Afty jsou malé vředy v ústech, které se nejčastěji nacházejí na jazyku, patře nebo na tvářích. Nejprve se vytvoří puchýřky, které poté popraskají a zanechávají po sobě bolestivé vřídky. Jejich příčina je neznámá, nejčastěji se afty objevují u unavených a přepracovaných lidí. K posílení imunity jezte ženšenové nebo česnekové tobolky. Dále je vhodné vyplachovat si ústa nálevem ze šalvěje, listů maliníku nebo z heřmánku.

One comment

  1. Vláďa /

    Co vím, tak afty většinou vznikají z nedostatku vitamínu B. Ten je obsazen v kvasnicich, luštěninách, pivku :) , syrech a také ho obsahuje maso a ořechy.

Leave a Reply