Přežij v postapokalyptickém světě!

Úzkost a stres

Úzkost a stres

Kvě 3, 2011

Stres je běžnou součástí života a v únosné míře má dokonce pozitivní účinky. Podněcuje organismus ke zvýšené aktivitě, napomáhá efektivitě práce.  Ovšem hromadění stresu nebo stres ve vysoké míře naší mysli ani tělu rozhodně neprospívá. Některé rostliny uvolňují úzkost a napětí, pomáhají lépe zvládat stres a uklidňují.

- Příznaky stresu: Bušení srdce, sucho v ústech, úzkost, bolesti hlavy, problémy s koncentrací a trávicí obtíže.

Léčivé rostliny se nedokážou vypořádat s příznaky stresu, ale mohou zmírnit jeho účinky. Sibiřský ženšen je prevence proti stresovému období (například při zkouškách, při pracovním vypětí). Užívejte až 600 mg denně po dobu dvou týdnů. Pijte čaje z bukvice nebo z heřmánku, tyto byliny pomáhají k relaxaci. Do koupele si dávejte levandulový olej.

- Příznaky záchvatu úzkosti: Zrychlený tep, ztížené dýchání, pocení. Záchvat se může objevit v souvislosti se strachem, ale i bez očividné příčiny. V tomto případě je třeba vyhledat pomoc odborníka.

Přechodnou paniku pomůže zvládnout několik kapek Bachovy esence na jazyk. Dále si nechte v ústech rozpustit kostku cukru s kapkou růžového oleje. Popíjejte čaj z bukvice lékařské a z šišáku (dvě čajové lžičky na šálek) a zhluboka dýchejte.

- Napětí provází většinu z nás, lidé žijí hektickým životem a podobným problémům se vyhne málokdo.

Pijte čaje z bukvice, heřmánku, levandule nebo z meduňky, které mají uklidňující účinky. (Po jedné lžičce byliny na šálek čaje) Naučte se relaxovat pomocí dechových cvičení.

- Příznaky deprese: Bolesti hlavy, vyčerpání, otupělost. V těžkých případech je třeba vyhledat pomoc odborníka!

Léčivé rostliny pomáhají organismu vypořádat se s projevy deprese, nikoli s příčinami. Pijte čaj z rovných dílů damiany, meduňky a třezalky (několikrát denně dvě čajové lžičky směsi na šálek). Jezte ovesnou kaši a bazalku, v tabletkách užívejte ženšen nebo třezalku.

One comment

  1. Narwa /

    poznámka k depresi:
    pomoc odporníka vyhledat nejen v těžkých případech, v těch už přímo na vás zavolají psychiatra… pokud máte pokleslou náladu a ztrátu zájmu o to, co vás dřív bavilo déle než měsíc, je dobré navštívit psychologa, ten dokáže v začátečních fázích deprese pomoci… málokdo se dokáže s depresí (a tím myslím echt depresi, ne špatnou náladu) dostat sám, takže radši dřív k psychologovi než pozděj skončit na psychiatrii nacpaný lékama…

Leave a Reply