Lékárnička Miltec ARMY – Recenze

Při každé výpravě do lesa, by mělo být samozřejmostí si sebou vzít lékárničku. I když toto pravidlo zná každý, úplně všichni ho rozhodně nedodržují. Pokud k těmto lidem patříte, možná vás tento článek donutí se nad tím zamyslet a snad si i vy pořídíte lékárničku, protože nikdy nemůžete vědět, co se může přihodit.

Samozřejmě, čím dál budete od civilizace, tím by měla být lékárnička obsáhlejší. Tento článek se však dnes zaměří na obvyklou lékárničku, která by vám měla v ČR vystačit. S lékárničkou také určitě souvisí základy první pomoci, které by měl každý znát, ale k tomu se dostaneme někdy příště. Takže co má lékárnička obsahovat? To není nikde přesně dané, záleží na firmě a také na majiteli lékárničky, proto jsem se rozhodl, že část tohoto článku bude podána jako recenze, popíšu vám moji lékárničku ARMY (větší model- 18X13X6 cm) od firmy Miltec, abyste si udělali obrázek, jaký obsah obvykle najdeme v lékárničce.

Nedělám si iluze, že má lékárnička je bez chyb, už jenom fakt, že jí vyrábí firma, která nijak výrazně nepodniká ve zdravotnictví a vyrábí skoro všechny věci, co se nějak týkají army a přežití v přírodě, něco naznačuje, ale myslím, že ty potřebné věci se v ní najdou. Stejně si musíme přiznat, že je lepší nějaká lékárnička než vůbec žádná.

Lékárnička ARMY (větší model- 18X13X6 cm)

-1 role leukoplasti

-4 alkoholové tampóny

-10 čistících tyčinek

-2 trojcípé šátky

-3 druhy sad obvazů- více kusů

-1 lepící obvaz

-1 desinfekční utěrka

-1 sterilní gáza

-1 ústní rouška

-1 sterilní rukavice

-spínací špendlíky

-nůžky

-pinzeta

Cena této lékárničky se v ČR pohybuje okolo 350 Kč.

Cena ARMY lékárničky (menší model 12X9X4 cm) je okolo 200 Kč. Tato je ochuzená oproti většímu modelu například o pinzetu, čistící tyčinky, alkoholové tampóny, 1 trojcípý šátek, sterilní rukavice…

Určitě ji doporučuji doplnit podle vaší potřeby, já jsem si přidal Ibalgin, Zyrtec ( proti alergii), Paralen, živočišné uhlí, teploměr a pár náplastí. Konkrétně popisovaná lékárnička je dost prostorná, takže by vám nemělo dělat problémy přidání pár vašich věcí.

Zhodnocení

+ Prostor (možnost doplnění věcí)

+ Zapínání na zip (rychlý a snadný přístup)

+ Lehký, stačitelný a nepromokavý obal

- Vysoká cena

- Kvalita věcí obsáhlých v lékárničce by mohla být větší

Závěr

Page 1 of 2 | Next page