Přežij v postapokalyptickém světě!

Marvin John Heemeyer- Pomsta ve velkém stylu

Marvin John Heemeyer- Pomsta ve velkém stylu

Čec 9, 2011

„Byl jsem předurčen, sám Bůh mě vybral ke splnění tohoto úkolu. Nemám děti, nejsem ženatý, a to právě proto, abych mohl ve jménu Boha bez výčitek zaútočit. Je to má povinnost a budu po zásluze odměněn.“

„Všechno to dělám kvůli vám, můžete si za to sami. Obětuji svůj život, který jste mi zkazili, svou mizernou budoucnost, kterou jste mi připravili. Pak vám dojde, že to, co jste mi udělali, bylo špatné!“

 

- To jsou ukázky ze zvukových záznamů, které nahrál Američan Marvin John Heemeyer pár týdnů předtím, než usedl do svého předělaného po zuby ozbrojeného buldozeru, aby zdemoloval město. Silné brnění vozidla znemožnilo četné pokusy o zlikvidování nebezpečného muže sedícího uvnitř. Celé šílenství skončilo v okamžiku, kdy se buldozer zasekl a Heemeyer uvnitř spáchal sebevraždu.

A proč se to všechno stalo?

Heemeyer byl svářeč a majitel opravny tlumičů aut, žil ve městě Grand Lake, asi 26 kilometrů daleko od Granby (stát Colorado). Jeho přátelé o něm tvrdili, že to byl zábavný a nekonfliktní muž, Ken Heemeyer o svém bratrovi řekl, že byl ochoten za každou cenu pomáhat druhým. Další lidé ale mluví jinak: Například pan Baker vypověděl, že mu Heemeyer vyhrožoval poté, co mu Baker odmítl zaplatit částku převyšující 100 dolarů za špatně provedenou opravu jeho auta.

V roce 1992 koupil Heemeyer 8 kilometrů čtverečních půdy za 42 000 dolarů, aby postavil obchod s tlumiči. Následně souhlasil s prodejem pozemku rodině Docheff, která zde měla v plánu postavit cementárnu. Heemeyer stále zvyšoval předem dohodnutou cenu, částka se vyšplhala na rovný milion dolarů. Do celého vyjednávání zasáhly úřady, které rodině Docheff rovnou povolili výstavbu cementárny. Nejen, že Heemeyer přišel o pozemek, ale budova cementárny měla zablokovat cestu k jeho opravně. Marvin Heemeyer si stěžoval, ale bez výsledku.

„Vždy jsem byl rozumný a ochotný muž. Ale zjistil jsem, že i lidé jako já, musí občas dělat šílené věci.“ (Jeden z dalších nalezených zvukových záznamů)

Heemeyer si koupil buldozer a začal se svým dílem. Celou akci připravoval rok a půl. Byl to buldozer Komatsu D355A pobitý brněním, které krylo kabinu, motor a další důležité části vozidla. Místy až půl metru tlusté brnění bylo vyrobeno z betonu a oceli, celá konstrukce byla neprůstřelná a odolná proti výbuchům. Viditelnost zajišťovaly dvě kamery napojené na monitory uvnitř, obě kamery byly samozřejmě kryty neprůstřelnou vrstvou plastového materiálu. Kabina byla dobře chlazená a téměř vzduchotěsná.
Heemeyer zřejmě neměl v úmyslu opustit svůj Killdozer (jak ho pojmenoval) živý, poklop nad hlavou byl uzavřený tak, že se nemohl dostat ven. Po celé akci se k němu záchranáři probíjeli téměř 12 hodin.

 

4. Června 2004 prorazil Heemeyer zeď svého bývalého obchodu, zlikvidoval cementárnu a pokračoval na své ďábelské stezce. Demolici neunikla ani radnice, kancelář novináře, dům soudce, a dalších několik budov, celkově 13. Škody byly vyčísleny na 7 milionů dolarů. Není náhoda, že majitelé všech zničených budov měli v minulosti s Heemeyerem spory.

Nikdo, až na samotného Heemeyera, nebyl zabit, a to zejména díky efektivnímu nouzovému systému. Všechny občany se podařilo včas informovat, Killdozer proto likvidoval jen prázdné domy. Našli se svědci, kteří tvrdili, že se Heemeyer vyhýbal lidem a snažil se, aby nikdo nepřišel k úrazu. Toto tvrzení je v rozporu se zjištěním, že buldozer byl vybaven dvěma poloautomatickýma puškama, ze kterých Heemeyer střílel na policisty, a dokonce na propan butanové bomby. Výbuch by mohl způsobit obrovské škody a ztráty na životech, v blízkosti se nacházel dům důchodců, dále policisté a mnoho civilistů.

Killdozer byl po celou dobu běsnění sledován týmem policistů, nasazen byl dokonce SWAT a dále protipancéřová pěchota, která čekala na povel k palbě. Muži zákona na vozidlo vystříleli přes 200 nábojů, použity byly i granáty, vše bez žádaného úspěchu. Celé šílenství skončilo v okamžiku, kdy se buldozer zasekl ve sklepení posledního ze zdemolovaných domů. Jeden z policistů zaslechl ránu, která se ozvala z kabiny Killdozeru- Marvin John Heemeyer spáchal sebevraždu.

5 comments

  1. Velmi šikovný buldozer. Tichá voda břehy mele.

    • Honza /

      Myslím, že jsme právě našli řešení pro lidi z H-systému, jak se dobrat trochy spravedlnosti…

Leave a Reply