Přežij v postapokalyptickém světě!

Mexičtí vojáci objevili apokalyptický narkotank, kartelu vozil drogy

Mexičtí vojáci objevili apokalyptický narkotank, kartelu vozil drogy

Čer 7, 2011

Táhlá mexická drogová válka má své zákony a teď už i své bizarní dopravní prostředky. Kromě speciálních ponorek nebo letadel si gangy samy vyrábějí i tanky. Několik takových našli mexičtí vojáci ve městě Camargo poblíž horké hranice se Spojenými státy.
Mexičtí vojáci byli v Camargu ve státě Tamaulipas na severozápadě země na rutinní patrole, když se v ulicích dostali do přestřelky se členy drogového kartelu. Ta je zavedla až do nenápadného skladu, který ukrýval poklad.
V hale bylo zaparkovaných několik apokalyptických vozítek, za něž by se nemusel stydět ani Terminátor. Tahač, který nápadně připomíná tank, je pobitý dva a půl centimetru tlustými ocelovými pláty a odolá i střelbě z těžkých automatických zbraní.
Podle zdrojů z mexické armády by klimatizovaný truck dokázala zničit pouze protitanková střela. Monstrum je navíc vybavené otvory pro snajpry, kteří mohou pohodlně chránit citlivý náklad.
Podle BBC už byly dva narkotanky opancéřované a připravené do akce, další dva tahače zrovna dělníci pobíjeli ocelí a 23 automobilů čekalo na svůj bojový tuning.
Narkotanky podle listu The Times využívají kartely pro ochranu drogových kontrabandů, ale také při bojích proti jiným gangům. Mexičani v minulých letech zabavili už 109 po domácku vyrobených obrněnců.
Je mezi nimi i skvost zvaný papamobil, který se pyšnil vysokou obrněnou kabinou podobnou té, ve které občas vyráží pozdravit věřící hlava římskokatolické církve. Minulý měsíc zabavili vojáci zase obrněnce, kam se vešlo až 20 lidí.
Zdroj: zpravy.idnes.cz

Leave a Reply