Přežij v postapokalyptickém světě!

Německo hlásí první oběti nebezpečné bakterie

Německo hlásí první oběti nebezpečné bakterie

Kvě 24, 2011

Berlín – Střevní bakterie, která je jejím původcem, má hrozivě znějící jméno: Enterohemorhagická Eshcherichia Coli (EHEC). A němečtí lékaři z ní mají velký strach.

Svému jménu nákaza dostála – už má na svědomí první oběť. Ve spolkové zemi Dolní Sasko zemřela v sobotu třiaosmdesátiletá žena, která byla od poloviny měsíce hospitalizována s krvácivými průjmy. Laboratorní testy u ní prokázaly infikaci EHEC, uvedla agentura DPA.

V Brémách v noci na dnešek zemřela mladá pacientka se symptomy nákazy bakterií. Její přítomnost v těle ale musí testy teprve potvrdit

Celkově evidují úřady přes tři stovky nakažených, z toho je 40 pacientů ve velmi vážném stavu.

EHEC v Německu znají. Ročně se jí v zemi nakazí kolem 800 lidí, ale bakterie se nikdy nešířila tak rychle a agresivně.

„Mohlo by se jednat o kmen se zvláštními vlastnostmi původce,“ vysvětlil deníku Die Welt Helge Karche, přední odborník na EHEC a ředitel Ústavu pro hygienu univerzitní kliniky v Münsteru.

Jeho úvahy potvrzují i testy odebraných vzorků. Některé bakteriální kmeny byly podle agentury DPA odolné vůči antibiotikům.

Úřady nyní intenzivně pátrají po zdroji nákazy. Bakterie se šíří hlavně po severním Německu. Nemocní se ale objevili už i v Berlíně a Sársku.

Tato jedovatá varianta prospěšné střevní bakterie Eshcherichia Coli se vyskytuje v žaludcích skotu a dalších hospodářských zvířat. Do oběhu se dostává prostřednictvím jejich masa, mléka nebo výkalů, které mohou znečistit vodu, ovoce či zeleninu.

Nákaza se nejčastěji objevuje u dospělých žen. „To naznačuje, že zejména ženy mají přístup ke zdroji infekce,“ uvedl pro Spiegel ředitel dolnosaského zdravotnického úřadu Matthias Pulz.

Zdroj: aktualne.cz

2 comments

  1. Honza /

    Mám takovej dojem, že je už celkem normální, každý rok zavádět novou super zabijáckou nemoc(šílený krávy, ptáci, prasečí chřipka) a všichni trapáci, kteří na to naletí(a není jich málo) se jdou rychle očkovat nebo si koupí nehorázně předražené tabletky. Jen obyčejná chřipka má na svědomí víc umrtí než nějaká šílená kráva, takže to vůbec není nekalý tah farmaceutického průmyslu oškubat lidi o peníze :D

  2. Na silnicích denně zemře více lidí, než za rok na tyto farmacomediální hysterie.

Leave a Reply