Přežij v postapokalyptickém světě!

Smrtící okurky nakoupili i Češi, v Německu desátá oběť

Smrtící okurky nakoupili i Češi, v Německu desátá oběť

Kvě 29, 2011

Okurky ze Španělska, které jsou zřejmě zdrojem nebezpečné střevní nákazy, byly dovezeny také do České republiky. Nejméně 120 kusů už přitom bylo dodáno do středočeských obchodů a může být v prodeji.

Oznámil to mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Michal Spáčil. Inspekce se informaci dozvěděla v sobotu večer z unijního systému rychlého varování.

Bio okurky dovezené do firmy Country Life na Berounsku jsou zřejmě kontaminované bakterií působící nebezpečnou střevní nákazu.

Inspektoři kontrolují firmu a odebírají vzorky, uvedl Spáčil. České společnosti podle něj dovezla okurky firma z Německa.

Firma Country Life s.r.o. podle svých webových stránek provozuje například občerstvení, restaurace a prodejny na několika místech v Praze. Část španělské dodávky šla zřejmě i dalším odběratelům.

Německá ministryně zemědělství Ilse Aignerová v neděli v médiích znovu varovala před konzumací syrových rajčat, salátu a salátových okurek, které by mohly být zdrojem smrtící infekce.

Deset obětí

Nebezpečná střevní infekce se mezitím dál šíří Evropou.

Bakterii, pojmenované enterohemoragická Escherichia coli, podlehl v Německu další člověk. Celkový počet obětí vzrostl na deset.

Prokazatelně infikovaných je už více než 1000.

Odborníci navíc předpokládají, že současná epidemie ještě nedosáhla svého vrcholu.

Krvácivé průjmy trápí také pacienty ve Švédsku, Dánsku, Velké Británii a Nizozemsku.

Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve Stockholmu označilo nynější epidemii za jednu z největších svého druhu na světě a v Německu vůbec nejhorší v dějinách.

Zdroj: aktualne.cz

Leave a Reply