Přežij v postapokalyptickém světě!

Vyděšení Maďaři se v panice zbavují forintů

Vyděšení Maďaři se v panice zbavují forintů

Led 8, 2012

Prudký pokles kurzu forintu vyvolal útok Maďarů na směnárny. Lidé v zemi přestali věřit své národní měně a úspory se snaží vyměnit za bezpečnější valuty. Největší nápor zažila eura, americké dolary, britské libry a švýcarské franky. Za bezpečnou považují Maďaři rovněž norskou korunu.

Kurz národní měny tento týden dosáhl rekordních 324 forintů za euro, ale v pátek se stabilizoval na 317 forintů za euro.

„Lidé panikaří. Jsou podráždění a nervózní,“ řekl směnárník Laszló Kötönyi. Maďaři také stále častěji ukládají své peníze do rakouských bank.
Orbán chce dohoduPremiér Viktor Orbán se včera zúčastnil jednání za účasti ministra hospodářství Györgye Matolcsyho, Tamáse Fellegiho, ministra bez porfeje odpovědného za jednání s EU a Mezinárodním měnovým fondem (MMF), a guvernéra Maďarské národní banky Andráse Simora. „Naším cílem je co nejrychlejší uzavření dohody s MMF,“ uvedl po jednání Orbán.
Americká velvyslankyně v Budapešti Eleni Tsakopoulusová Kounalakisová vyjádřila zklamání nad tím, že Maďarsko nezvážilo žádnou z námitek USA k zákonům přijímaným Orbánovou vládou.

Celý článek najdete ZDE.

Leave a Reply