Přežij v postapokalyptickém světě!

Resident Evil 4

Resident Evil 4

Kvě 14, 2011

Příběh:

Leon Scott Kennedy, který prošel peklem Raccoon City v Resident Evil 2 byl po tomto incidentu najat vládou USA. Leon je vyslán do Španělska, aby zde vysvobodil prezidentovu dceru Ashley Graham, která byla unesena neznámým a záhadným kultem. Když dorazí do vesnice, v níž má být Ashley držena, je napaden vesničany, kteří jsou oddáni kultu Los Illuminados (Osvícení). Tito vesničané už nejsou lidmi, jelikož v nich vyrůstá parazit (Las Plagas), díky němuž je každý nakažený vesničan ovládán kultem.
Během mise se Leon setkává se ženou jménem Ada Wong, kterou potkal již v Resident Evilu 2, a s Jackem Krauserem, s nímž se setkal během vládního výcviku, a který byl údajně mrtev. Dále potkává Luise Seru, bývalého vědce, který Osvíceným pomáhal. Leon v něm nachází svého pomocníka, dokud není zavražděn Osmundem Saddlerem, vůdcem kultu.
Jakmile se Saddler dozví, že Leon Ashley vysvobodil, snaží se je všemožnými způsoby zastavit. Leon musí čelit vůdci vesnice Bittoresu Mendezovi, poté se ocitá na hradě, který ovládá kastelán Ramón Salazar se svými pomocníky. Po zdolání salazara se dostává na ostrov na moři, kam byla Ashley Leonovi unesena. Na ostrově čelí mnoha Saddlerovým nástrahám, hlavně Jacku Krauserovi. Nakonec, s pomocí Ady Wong, zemře Krauser a konečně i Saddler. Leon mrtvému Saddlerovi sebere vzorek parazita, zde se však ukáže pravý důvod přítomnosti Ady, když Leonovi, se zbraní u jeho spánku, vzorek vezme a odletí helikoptérou. Leonovi nechává klíček od skútru, na němž společně s Ashley na poslední chvíli opouští explodující ostrov.

Zdroj: Wiki

One comment

  1. Honza /

    Můj nejoblíbenější díl :D

Leave a Reply