Přežij v postapokalyptickém světě!

Betonové plátno – budoucnost stavebnictví

Betonové plátno – budoucnost stavebnictví

Bře 11, 2013

Will Crawford a Peter Brewin. Zapamatujte si tato jména. Dost možná pravě oni změnili svět stavebnictví. Vytvořili totiž tak zvané „Betonové plátno“, anglicky „Concrete Canvas“.

Pro nás je nejzajímavější Concrete Canvas Shelter – box, který napustíte vodou a po rozbalení vytvoříte betonový úkryt. Zatím se tyto úkryty vyrábí ve dvou velikostech – 25m² a 54m².

Vzniklý úkryt je naprosto sterilní, může tak sloužit i jako polní ošetřovna.

Podívejte se na video reportáž o tomto úžasném vynálezu:

 

 

Zdroj.

14 comments

 1. Moc tenké na nějaký kryt, 10 takových budov na vybudování centra provizorní vesničky, skladů atd? Proč ne, super. Jen asi nebude fukar na nafouknutí a pět chlapů brčkama to neufouká.

  • admin /

   Ale nějakou nožní pumpou to půjde, ne? Případně výfukem auta, či nějakou větší pumpou pro dva lidi.

   • Výfukem moc asi ne, nožní pumpou už vůbec. Možná turbínou od přetlakové filtroventilace.

    • admin /

     OK, až si to pořídíme na testy, nafukovat budeš ty :)

     • Radek /

      Pánové, vzhledem k tomu, že to nebude mít cenu nastavenou tak, aby si to mohl koupit jednotlivec a postavit na zahradě, řekl bych že nebude problém koupit k 5 stanům generátor s nějakou rozumnou baterkou, jedno čerpadlo a jeden fukar pro kontinuální „stavbu“.

    • pavel /

     Vejfukem by to šlo ale když tu má plno čechů fobii nebo pochcávku, tak se na vejfuk může zapomenout… a nozni pumpou by to nedalo ani 10 cvičenejch varhaních foukačů

 2. stepan /

  Nožní pumpou by to asi bylo na pár týdnů. :D
  Na tohle si budete muset pořídit kompresor. takovej nebo onakej. Ale dělají se i autokompresory, tak by s tím třeba nemusel být extra problém.

  • Radek /

   S autokompresorem foukáme lodě…nafouká sotva objem lodě, a to musí zvedat jenom lehký materiál.

  • Právě… a za pár týdnů už je to ztvrdlé.

 3. stepan /

  ehm já nemyslel kompresor napájený z baterie auta,a le autokompresor takový ten kompresor velký jako kráva, který se úřeváží na náklaďáku a slouží třeba k napájení sbíječek. Nebo to se jmenuje jinak? Pardon za nedorozumění.

 4. NA /

  Ale no tak. Je to těžká mrcha, takže ji přivezeš traktorem, nebo náklaďákem. Obojí má kompresor na tlakování brzd a pneumatik. No a pokud je v okolí cisterna na sypký náklad, tak to nafoukne rychleji než děcko balonek. Jinak si troufnu říct, že na tohle stačí každý kompresor na stříkání z hobymarketu.

  • pavel /

   Tohle by trvalo dlouho i 3 pístovýmu orlíku…. jediný použitelný by byl kompresor na te cisterně…..

   • Tafi /

    Pochybuji že ten kompresůrek kterým to nafukují ve videu má víc než poloviční hodnoty průtoku vzduchu než 2 či dokonce 3 pístkový kompresor….

 5. Dutka Zdeněk /

  Stačí to vyzvednout na laně a vypnout rohy a máte super iglů. Nebo i jinak.Vy by jste do toho všichni prděli, aby to narostlo.

Leave a Reply