Přežij v postapokalyptickém světě!

Tvoříme skrýše aneb sladký život po Velkém Průseru – díl 3.

Tvoříme skrýše aneb sladký život po Velkém Průseru – díl 3.

Kvě 29, 2011

Předchozí díly:

Díl 1

Díl 2

 

Násilné vydání obsahu skrýše a jak mu zabránit

Při budování skrýše musíte vždy počítat s tím, že při vyzvednutí zásob nebudete sami. Může se to stát několika z několika důvodů. Mohou vás sledovat až ke skrýši, mohou čirou náhodou spatřit na místě, nebo své nepřátele ke skrýši dovedete sami a dobrovolně. Jak už jsem psal v první části, velice snadno se může stát, že vy, nebo členové vaši rodiny budou zajati a obsah skrýše (byť třeba naprosto vymyšlený) vám bude chránit život. V samotné skrýši (třeba na boku kontejneru) připevněte kvalitní nůž nebo malou sekerku (samozřejmě důkladně naolejovanou a zabalenou do vrstvy igelitu), v případě nouze to možná bude vaše poslední šance.

Tím však přípravy nekončí. Vytvořte celý ochranný systém. Jaký bude, nechám na vás. Mohou to být velkokapacitní pepřové spreje, nebo primitivní pasti, které se osvědčily už za vietnamské války (nějaké příklady najdete třeba ZDE), mohou to být také třeba ocelové ostny (staré nabroušené pilníky, šroubováky, kusy pil na železo) připravené v nejbližším okolí (2-5m) ve stromech a skálách, na které budete nasazovat nepřátele jako na špejle. Může to být granát, nebo jeho napodobenina. To vše je potřeba promyslet při budování skrýše. Zkuste přímo na místě si představit, kolik lidí se vejde do okolního prostoru, kde asi budou útočníci stát, kde budete muset „zakopnout“ a padnout na kolena, abyste při zvednuti mohli přeříznout o nenápadně trčící kus nabroušené ocele provaz, kterým vás spoutali. Představte si a předem vyřešte několik různých scénářů.
Pokud je skrýš v horách, není těžké připravit několik pastí, které smetou útočníky dolu z předem připraveného plácku, který přímo svádí k odpočinku, mezitím co vy pracně dolujete své zásoby z úkrytu. Jestli to budou padající kameny, nebo systém lán, sítí a dalších radostí, pečlivé schovaných kolem plácku, to už je na vás.

Na cestě ke skrýši se snažte chovat co nejnenápadněji. Můžete prosit, brečet, slibovat, že pro nepřátele budete pracovat, cokoli. O to víc času jím pak zabere pochopení situace, kdy vyděšená a ubrečená troska najednou začne řvát, jako kdyby ji kousli do zadnice, a pár kumpánů padne k zemi nebo jednoduše „zmizí“ z útesu.

Doufám, že není třeba připomínat, že výroba pastí je v ČR nezákonná a že tento článek slouží pouze k informačním a studijním účelům. Portál PostApo.cz nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé při jakémkoli vašem pokusu o výrobu či použití pastí. Neztrácejte prosím hranici mezi dobrodružným scifi příběhem a realitou, neničte si život.

5 comments

  1. Lllukass /

    to upozornenie na konci je kazdemu rozumnemu cloveku jasne aj keby nebolo napisane,skor sa obavam tych nerozumnych aby sa po lesoch ci lesoparkoch kusok od miest nezacali vyskytovat jami plne hrdzavych klincov ci rozne podobne radosti..

  2. kapa /

    To upozornění na konci tam musí být, kvůlivá ochraně tohohle portálu. Jinak se jedná o navádění k trestné činnosti.

    (Proti idiotismu některých jedinců nás ale bohužel žádný nápis neochrání.)

  3. ed. /

    naopak, skryš je super lákadlo, jídlo příjde samo ,-) Kanibal netrpí hladem :-)

  4. Polt /

    Kdyby se tohle stalo zrovna např.(někdy se to stane ať už teď nebo za 100 miliard let) teď tak už vím co mám dělat…
    Ta „skrýš“ by klidně mohl být udělána vlastně z čehokoliv ne ?
    (Metro,Bunkr po hranicích je jich hodně,nebo vrak lodi či jiného dopravního prostředku atd.)

  5. Hawk /

    Já zas doufam, že se neobjeví moc šílenců, který si, po přečtení článku, začnou okolo „skrýší“ nechávat trčet „nenápadně trčící kus nabroušené ocele,“ na kterou může náhodnej procházející houbař (nebo taky hrající si malý dítě) stoupnout, nebo upadnout a to jen kvůli paranoie někoho, kdo si bude představovat, jak ho někdo jinej nutí jít na konec světa vyhrabat svuj poklad. :D DDD
    Nějaká ochrana na konci textu zmiňovanýmu náhodnýmu chudákovi moc nepomůže, pokud začně ošklivě krvácet 3-5km od měst a civilizací, zkoušeli ste někdy navigovat záchranku po telefonu do hlubokýho lesa? :D
    Článek (díly 1-3) sice dobrej, ale pro nezodpovědou veřejnost docela nebezpečnej nástroj. Nutí to minimálně k zamyšlení..

Leave a Reply