Přežij v postapokalyptickém světě!

Notes a ceruzka

Notes a ceruzka

Kvě 27, 2011

Možno vám to príde banálne, ale poznámkový blok, ceruzka a rady v ňom napísané, sa vám hodia viac ako notebook alebo mobil.

Ja sám mám v mobile v JAR súbore napísané tie najdôležitejšie rady, triky a postupy. Lenže, ako elektrikár vám radím, nespoliehajte sa na výdobytky modernej civilizácie! Aj keď máte solárnu nabíjačku, tá sa rýchlo poruší a bude vám na dve veci….

Ceruka je lepšia ako pero, lebo keď sa namočí, nerozmaže sa! Základy prvej pomoci. Morseovka, signály zem-vzduch a veľa iných drobností sa oplatí mať zaznamenané na papieri.

Veľký prúser, katastrofa, prach a špina, alebo len silná elektromagnetizácia vám rozbije vaše elektroprístroje a bude vám to len záťaž navyše.

A čím viac ste pripravený o to máte väčšiu výhodu!!! Nikto si nezapamätá všetko. Skúste o tom popremýšľať!

Pro PostApo.cz sepsal Ľuboš “Mňa Nedostanete“

 

Tento článek byl zařazen do soutěže PostApo.cz

Zaujal vás tento text? Pomozte autorovi vyhrát v naší soutěži, zmačkněte LIKE a napište do komentáře svůj kladný názor, nebo klidně pouze znaménko „+“!

 

Chcete se zúčastnit také? ZDE JSOU PRAVIDLA A PODMÍNKY!

9 comments

  1. Mňa Nedostanete /

    Ešte dodám, že najlepšie je mať poznámkový blok a ceruzku vo vodotesnom obale. Dokonca sa vyrábajú aj bloky, ktoré nenavlhnú. Tie sú samozrejme drahšie, ale tá investícia zato podľa mňa stojí.

  2. slein /

    Jen bych dodal že je lepší mít věci i ozkoušené dopředu…
    ať konstrukce pastí, pečení chleba, první pomoc, nazkoušené jak kerá kytka vypadá, vyvrhování zvěře, stavby úkrytů, konstrukce improvizovaných ochraných prostředků…atd atd atd

    • Mňa Nedostanete /

      Jasan, to je samozrejmosť. Ale tak niektoré veci je dobré mať napísané .. a hlavne katastrofu nemusíš prežiť už hneď v začiatku a tvoje poznámky môžu zachrániť život niekomu inému. Toto si treba uvedomiť. Ja učím základy aj svoju priateľku. Nejak extra ju to nebere, ale chápe, že sa jej to niekedy môže zísť.

  3. Petr /

    Dobrá investice je v tomhle případě do knih. Pokud se s něma zachází šetrně, tak vydržej desetiletí a není k tomu potřeba žádné čtecí zařízení. Kupujte i knihy, který vám jsou ted k ničemu, ale myslíte si že maj informační potencial někdy pro budoucnost.

  4. Pecan /

    jako elektrikář (viz. slaboproud) nemohu než souhlasit … čím více se na eletriku spolehnete tím dřív dojedete. Pravda nosil s sebou dvoukilovou bichlu nic moc, ale aspoň s ní potom můžete zatopit, papír je papír a plast vás nezahřeje :)

  5. kapa /

    Spíš než tužka, která se při tření rozmazává, mi přijde tenký lihový fix. Ale musí být stálobarevný, některé časem vyblednou až k nepřečtení.
    Další možností je tužkou psané poznámky ošetřit fixačním sprejem (v prodejnách výtvarných potřeb. Standardně se používá na pastely a je to celkem drahá sranda)

    Papír raději s vyšší gramáží (kolem 100). Lépe snáší navlhnutí, i mechanické poškození.
    Hrubší povrch je lepší než hladký.
    Spíše nerecyklovaný, ale nebělený.
    Vhodná je pevná vazba, nebo pevný obal.
    Pokud nemáte jiné osobní preference, tak čtverečkovaný.

    Poznámky, které budete pravděpodobně často používat, vytisknout (stálobarevným tiskem) a zalaminovat.

    • Marek Lenárd /

      Jediné, s čím nesouhlasím, je fix, protože cokoliv krom obyčejné tužky v mraze zamrzne. :-)

  6. maizee /

    K teto rade muzu jen prisvetsit. Pokazil se mi pocitac. A jako naschval jsem v nem mela veskere dokumenty a filmy obrazky no naprosto vsechno je pryc. Ted mam a4 notes s linkami ceruzsku a ctvereckovany papir spolu s lepici paskou a nuzkami jakmile budu mit pocitac opraveny budu mit alespon zalohu na flash, kterou si vytisknu a utvorim si z ni knihu tak jak to radi zkusenejsi . Jen chci rict diky!!!!

  7. jarako /

    Čo sa týka tej ceruzky tak mám takú pikošku: amíci vynaložili niekoľko tisíc doláčov na vývoj a výrobu pera pre kozmonautov, pera ktoré bude písať aj v beztiažovom stave. Rusi doteraz používajú ceruzku.

Leave a Reply