Přežij v postapokalyptickém světě!

Průvodce přežití pro občany v revoluci – díl 3.

Průvodce přežití pro občany v revoluci – díl 3.

Kvě 30, 2011

Tento článek je poslední ze tří částí příručky pro občany v revoluci.
Předchozí dva díly najdete tady:

Průvodce přežití pro občany v revoluci – díl první
Průvodce přežití pro občany v revoluci – díl druhý

 

Jak se vypořádat s mimořádnými situacemi

 

Znásilnění:

 

Nejlepší ochranou proti znásilnění je to, abyste se nedostala do situace, kde by se to mohlo stát.

• Nikdy nevycházejte ven sama (jak v noci, tak i ve dne).
• Snažte se jevit nežádoucí a nezajímavá, ale netvařte se bezmocně nebo neschopna uniknout.
• Noste oblečení, které pokrývá většinu kůže a oblečení, které jde útočníkům těžko odstranit, ale nebrání vám při běhu, nebo lezení přes plot.
• Noste džíny, pásky, roláky, atd.
• Nenoste sukně.
• Noste slušné boty, ve kterých můžete běžet, např. tenisky.
• Nikdy neopouštějte veřejná místa.
• Nevěřte novým kamarádům.
• NIKDY neprovokujte! Co mohlo být v pořádku ve stabilní společnosti, vás může dostat do hlubokých problémů v době, kdy chybí podpora orgánů činných v trestním řízení.
• Noste snubní prsten, i když nejste vdaná.

 

Pokud se tomu nemůžete vyhnout:

 

• Zabraňte převezení na jiné místo, využijte pasivní rezistence, snažte se zůstat na místě.
• Křičte „hoří!“ a ne „pomoc!“, bude pak reagovat více lidí.
• Používejte svou hlavu a zhodnoťte situaci, neztrácejte energii.
• Pokud jste chycena čekejte na příležitost utéct.
• Musíte-li bojovat, útočte na oči, hrdlo a genitálie, snažte se zlomit / vykloubit prsty.

 

Plenění a loupeže

 

Obecně platí, že pokud vás nechtějí zabít, nebo znásilnit (zejména pokud jsou ozbrojení), nejlepší možnost je jim dát to, co chtějí.

To snižuje dobu, po kterou budete vystaven zbrani a noži a je poté méně času, při kterém byste mohl být zabit nebo zraněn. Nejlepší způsoby, jak se vyhnout okradení a plenění jsou:
• Nechlubte se zásobami jídla, svými penězi nebo něčím, co by mohlo mít pro ostatní hodnotu.
• Nevěřte novým lidem.
• Ukryjte cenné věci na různých místech, takže pokud vás někdo ohrožuje, můžete mu dát co chce a ještě vám zbudou bezpečné rezervy.

 

Jak se vypořádat s násilnými nepokoji

 

Buďte připraven

Pokud víte, že v oblasti bude vzpoura, ale nemůžete odcestovat jinam, proveďte tato jednoduchá opatření k ochraně sebe sama. Noste oblečení, které minimalizuje množství odhalené kůže – dlouhé kalhoty a rukávy, dobré vycházkové boty, když jdete ven, a promyslete si možná únikové cesty a bezpečná útočiště před vším, co by se mohlo stát. Noste s sebou drobnou hotovost v případě, že potřebujete rychle zařídit dopravu, vyplatit lupiče, nebo uplatit policii na kontrolním stanovišti. Neskrývejte všechny peníze na jednom místě. Noste je kolem těla, v botách, slipech, připnuté na vnitřním oblečení atd. Pokud cestujete do zahraničí, zaregistrujte se konzulátu vaší země a noste vždy u sebe svůj cestovní pas a / nebo vízum.

 

Zůstaňte v klidu

Nepokoje přináší intenzivní emoce, a pokud chcete přežít, držte se raději stranou. Váš adrenalin a instinkty přežití budou nastartovány, ale snažte se myslet racionálně, klidně a sledovat metodicky bezpečnost.

 

Nepřidávejte se na něčí stranu

Pokud jste se chytli ve vzpouře, nepřidávejte se na něčí stranu. Zkuste se vypadat nenápadně jak je to jen možné a pomalu a opatrně se přesuňte z davu.

Vyhýbejte se zasažení chemickými látkami k potlačení nepokojů
Policie může nasadit látky k potlačení nepokojů (slzný plyn), aby se rozešel dav. Tyto chemikálie mohou způsobit silnou bolest, dýchací potíže a slepotu. Snažte se držet dál od předních řad nepokojů a naučte se rozpoznávat signály, že byli použiti agenti pro kontrolu davu a jak zvládat vystavení těmto chemikáliím.

 

Běžte pryč od nepokojů

Čím více času strávíte uprostřed nepokojů, tím větší máte šanci, že budete zraněn či usmrceni. To znamená, že ve většině případů je lepší odejít pomalu z nepokojů. Pokud poběžíte, budete na sebe upozorňovat, takže je obvykle nejlepší chodit pomalu. Je nebezpečné vyniknout v davu. Pohybujte se s davem stejným tempem, dokud nejste schopni uniknout do dveří nebo do vedlejší ulice nebo stromořadí. Může to být také výhodné zůstat s davem, pokud si nejste jistí, že můžete bezpečně uniknout, protože vám to pomůže zůstat nenápadní a zlepšit své šance na přežití, pokud dojde ke střelbě.

 

Přemýšlejte o pohybu davu

Jako proudy v oceánu. Ve velkých nepokojích se bude dav ve středu pohybovat rychleji než lidé na okraji. Takže pokud se ocitnete ve středu, měli byste se snažit pohybovat v jiném směru, ale sledovat tok a pomalu si najít cestu ven. To vyžaduje trpělivost. Nikdy se nepohybujte proti proudu davu, i když začíná útěk – to je to, proč tolik lidí je vážně zraněných v klidných davech.

 

Pokud uvíznete při útěku

Snažte se pohybovat v diagonálním směru s proudem a na okraji útěku. Vyvarujte se pádu na zem.

 

Vyhněte se hlavním silnicím

Hlavní silnice, náměstí a jiné vysoce frekventované oblasti by mohly být přeplněné vzbouřenci. Pokud je to možné, držet se ba méně frekventovaných bočních ulicích, aby jste se vyhnuli davu.

 

Cestujte v noci

Pokud se nemůžete vyhnout cestování, dělte to nejlépe za bezměsíčné nebo zatažené noci. Nechoďte po velkých, otevřených a dobře osvětlených místech.

 

Vyhněte se veřejné dopravě

Autobusy, metro a vlaky budou pravděpodobně mimo provoz, stanic budou pravděpodobně plné lidí. Dokonce i když se vám podaří dostat se na vlak nebo autobus, výtržníci vás můžou zastavit. Stanice metra jsou velmi špatná místa, protože z nich jde těžko uniknout a protože látky k potlačení nepokojů (slzný plyn) jsou obecně těžší než vzduch a mohou se snášet dolů do stanic metra a hromadí se tam.

 

Nezastavujte své auto

Pokud máte štěstí a auto, můžete odjet pryč od nepokojů a nezastavujte se, dokud nedojedete na bezpečné místo. Jeďte skrz nebo kolem davů, které blokují vaši únikovou cestu, přiměřenou rychlostí. Můžete použít klakson. Mějte uzamčené dveře a okna.

Jízda proti policii může být interpretována jako příprava k použití vozu jako zbraně. Policie je vyškolena a připravena chránit se před smrtelným ohrožením což znamená, že byste mohl být zastřelen. Čekejte až vám dá policie signál k jízdě.

Aktivisté můžou považovat váš vůz za hrozbu, protože byly četné případy rozzlobený neprotestantů, kteří najížděli do protestujících. Jakýkoliv průjezd skrze dav dělejte pomalu a obezřetně, agrese by mohla vést k tomu, že by vám vaše auto poškodili.

 

Dostaňte se dovnitř a zůstaňte uvnitř

Typické nepokoje se vyskytují v ulicích nebo jinde venku. Být uvnitř, a to zejména ve velké, robustní konstrukci, může být vaší nejlepší ochranou proti povětrnostním podmínkách, ve sklepě se dá schovat před davem. Mějte uzamčené dveře a okna, nedívejte se na nepokoje z oken nebo balkonů, snažte se přesunout dovnitř místnosti, kde je nejmenší nebezpečí, že budete zasažen kamenem nebo kulkou. Pokuste se najít nejméně dva východy v případě, že budete potřebovat ve spěchu evakuovat budovu. Zkuste kontaktovat policii nebo konzulát ve vaší zemi, aby věděli, kde jste, a mějte se na pozoru před znamením ohně. Je-li budova v ohni, dostaňte se rychle ven. Pokud se vzbouřenci dostanou do budovy, snažte se propašovat ven nebo skrýt.

 

Bezpečnost při nevyhnutelné konfrontaci

 

Slzný plyn:

 

• Podívejte se na vítr a jděte proti větru.
• Šiřte informace o tom, kam jít mezi demonstranty na ulicích.
• Nikdy nechoďte ven bez masky – i papírové škrabošky z ordinací nebo masky použít na krytí nosu a úst při zahradničení poskytují určitou ochranu.
• Noste oblečení ze syntetických vláken (Nylon, Akryl, Polyester). Slzný plyn nebude zůstávat na oblečení z těchto vláken.
• Tkanina s octem pomůže neutralizovat slzný plyn.
• Můžete použít fyziologický roztok (od kontaktních čoček) pro vypláchnutí očí zasažených slzným plynem, případně použijte aspoň čistou vodu.
• Motorkářské helmy mohou také pomoci.

 

Protidemonstrační policajti a gumové projektily

 

• Víka od popelnic jako štíty pro ochranu.
• Můžete použít lyžařské a motorkářské vybavení ke zmírnění dopadu gumových projektilů a policejních obušků.
• Pokud nemáte nic takového, použijte pleny pro dospělé a plastové víko na ochranu pohlavních orgánů a hrudníku.
• Nenoste nic příliš těžké, protože vaše rychlost běhu je vaší hlavní předností oproti těžce vybaveným policajtům.
• Policisté obvykle nosí ochranu obličeje, jako jsou plynové masky apod., pokud je boj nevyhnutelný, použijte barvu ve spreji na průzory jejich masek, abyste mohl uniknout.

 

Ostré střelivo

 

• Obecně konečnou fázi obrany vládu je použití ostré munice proti svým občanům. Pokud je použita, režim se blíží ke svému konci.
• Obvykle není používáno pro zabití, ale zranění lidi. Protože v davu 100 demonstrantů, jeden mrtvý znamená 99 plně fungujících. Jeden zraněný zaměstná alespoň 20 z nich a výkřiky zraněných budou budit hrůzu v srdcích druhých. Jejich morálka bude trpět a snadněji se podmaní.
• Pokud je někdo zraněn přiřaďte dva nebo tři lidi, aby ho dopravili z bezprostředního nebezpečí.
• Dostaňte ho do sanitky, ke zdravotnickému personálu nebo k nejbližší osobě s lékárničkou.
• Vždy mluvte se zraněnou osobou: Řekněte jí, že budete dbát na to, aby se dostala do pořádku. Za žádných okolností nedělejte nic, co by vedlo k panice, pláči, křiku apod. Tím se zamezí nežádoucí pozornosti nepřátelských sil a udržíte vysokou morálku.
• Dobré zacházení ze zraněnými bude motivovat více demonstrantů k pobytu a boji.
• V případě použití ostré munice okamžitě vypadněte pryč!
• Stáhněte se pomocí aut, vchodů do sklepů, zahradních stěn, čehokoliv, co se dá použít jako krytí při útěku.

 

Protestování násilných oponentů

 

Protestní chování „mimo kontrolu“.

 

Koncept

 

Pojem „mimo kontrolu“ je založen na decentralizované organizační struktuře a nekontrolovaném pohybu davu, který se pak najednou objeví jako dav. Účastníci protestu se snaží rozejít a sejít se na různých místech, aby se pokusili skrýt hranice mezi demonstranty.

 

Cíl

 

Uzavřený protest může být ovládán a řízen poměrně snadno policií. Tento koncept se snaží udělat analýzu protestu a jeho proudění obtížné pro policii.
Černé blokování: Nemusí být spojeno s žádnou skupinou nebo ideologií, je to prostě taktika, a funguje. Je určeno jak pro obranu, tak pro útok.

 

Podobné oblečení

 

• Je těžší rozpoznat jednotlivce.
• Dělá dav větším, než skutečně je.
• Identita protestujících (maska „Guy Fawkes“).

 

Masky

 

Chrání identitu. Je-li režim u moci a vaše tvář je odhalena během protestu, můžete očekávat, represe, vězení nebo dokonce smrt. Mějte svou identitu skrytou, když jste na veřejnosti! Sluneční brýle a šátek přes nos a ústa je jednoduchý nástroj skrývající totožnost, pokud se vám podaří sehnat masku, pak ji použijte. Ujistěte se, že nejsou vidět žádné zvláštní identifikační znaky (např. tetování, jizvy, mateřská znaménka). Pokud je to možné, přineste další masky pro lidi, kteří je nemají. Chraňte sami sebe proti vdechnutí slzného plynu, mějte u sebe ocet a fyziologický roztok.

 

Taktika

 

Ať už postupujete nebo ustupujete, vytáhněte bordel (z popelnic, kontejnerů na odpad, pneumatiky, atd.) za vás postup. Tím se zpomalí obrněné transportéry a policie, což vám zachová mobilitu. Pokud existují v blízkosti vozidla, obvykle dva nebo tři lidé mohou tlačit normální auto kam potřebujete, stačí pouze jedna osoba pro řízení a zablokování úzkých uliček a částečně silnic.

 

Nenechte se chytit

 

Pokud uslyšíte někoho říkat že budete zmlácen, šiřte to mezi další demonstranty. Vyslechněte pozorovací týmy, které vám řeknou, kam jít. Jejich úkolem je zabránit ve vstupu do situací / oblastí, ve kterých byste padli do pasti a následně do vězení, nebo ještě něco horšího!

 

Buďte chytrý, buďte opatrný

 

Bezpečí je ve skupině. Snažte se co nejvíce, abyste zůstali s přáteli kolem a hlídali jeden druhému záda za všech okolností. Vyvarujte se rozdělení. Buďte opatrní při zacházení a mluvení s lidmi, které neznáte. V případě, že jste rozděleni, zůstaňte kde jste, pokud je to bezpečné. Opět se ujistěte, že vy a vaši přátelé jste se předem dohodli na místě setkání, pokud budete rozděleni, a kontaktní osobu, pokud jste chyceni, nebo jinak neschopni opustit oblast.

Lidé se k vám hlásí, ale které neznáte osobně, by mohli být tajní agenti. Vyhněte se odhalení své identity. Ujistěte se, že nikdo jiný než provozovatel komunikace týmu komunikuje prostřednictvím rozhlasové stanice, kterou užíváte. Buďte opatrní při používání veřejných telefonů, mobilní sítě nemusí být vždy k dispozici, tak se ujistěte, že máte zálohu. Mohlo by to způsobit narušení bezpečnosti v případě, že nežádoucí osoby (policie nebo jiné orgány) špehují vaše konverzace.

Mějte vyznačené místo setkání nebo dvě, a určený čas, kdyby se někdo oddělil od hlavní skupiny. Využívejte východ a západ slunce pro schůzky. Nedělejte schůzky blízko známých památek, je velmi pravděpodobné, že toto je místo, kde budou bezpečnostní síly jako první.

 

Další tipy, nástroje, rady, apod.:
• http://dl.dropbox.com/u/20859980/LDS%20Preparedness%20Manual.pdf
• http://hamburger-anon.blogspot.com/2011/02/few-useful-tools-to-help-revolutions.html
• http://hamburger-anon.blogspot.com/2011/02/tools-to-help-revolutions-part-ii.html
• http://www.multiupload.com/O6UAG395CO

Částečný překlad manuálu Anonymous – Survival Guide for Citizens in a Revolution dostupného na

http://www.scribd.com/doc/56546855/Anonymous-Survival-Guide-for-Citizens-in-a-Revolution

a

http://www.uloz.to/9152723/anonymous-survival-guide-for-citizens-in-a-revolution-pdf

3 comments

  1. smrtijedka /

    Myslím, že u toho znásilnění to moc nepomůže. Někdy jsou to pěkná prasata a nezastaví se před ničím …

  2. X /

    Kdyby byla revoluce nebo občanská válka určitě bych neodpočíval doma nebo pracoval já bych bojoval! články o tom jak se bránit znásilnění a jaké si vzít jídlo jsou zajímavé,ale také by se hodily nějaké články jak na improvizovanou výzbroj a jak získat nebo vyrobit zbraně.Vy tu píšete o občanské válce jako o nějaké demonstraci to je úplně něco jiného :D jinak je to tu všechno zajímavý

  3. XX /

    Proti znasilneni jsem slysel ze je nejlepsi se pomocit a pokadit :) neco na tom bude…

Leave a Reply