Kvě 3, 2011
Častá nachlazení nebo jiné virózy bývají zapříčiněny oslabenou imunitou, je vhodné užívat rostliny s povzbuzujícím účinkem jako je například kozinec nebo protizánětlivá třapatka. Další důležitou rostlinou je česnek, který má protivirové účinky, proto je velice zdravý. Čaj proti nachlazení si udělejte ze směsi bezového květu, řebříčku a máty (dohromady jedna čajová lžička těchto ingrediencí na šálek).
Při chřipce užívejte echinaceové (třapatkové) kapky. Vařte si čaj z bezového květu, řebříčku a ze sadce (dohromady dvě čajové lžičky ingrediencí na šálek). Důležité je odpočívat a hodně pít. Velice vhodná je také inhalace par: Do horké vody nakapejte pár kapek tea tree oleje, skloňte se nad mísu a vdechujte unikající páry, to vám skvěle uvolní dýchací cesty.
Existují byliny, které usnadňují vykašlávání při vlhkém kašli. Patří mezi ně například tymián, jablečník nebo oman. Při suchém kašli je nejdůležitější zklidnit podrážděnou sliznici, toho jsou schopny rostliny s tišícím účinkem jako například jitrocel nebo divizna. Podběl, jitrocel a lékořice pomáhají uvolňovat hleny.
Proti bolesti v krku je nejlepší pít velké množství citronové šťávy s medem v teplé vodě. Dále si můžete připravit čaj z divizny a z šalvěje (dvě čajové lžičky na šálek).
K tej inhalácií pár, čiže naparovaniu. Keď je človek chorý, je dobré využiť viac vecí naraz. Napríklad, či je človek zdravý alebo chorý, tak jesť potrebuje. Uvarené zemiaky sú super… treba osoliť vodu. Takže po uvarení zemiakov, stačí cez hrniec prehodiť uterák a vdychovať pary. Takže kým chladnú, môžeme sa liečiť. A sú zabité dve muchy jednou ranou.