Přežij v postapokalyptickém světě!

Černobyl Trip 2012

Černobyl Trip 2012

Dub 30, 2012

Denně se zde bavíme o postapokalyptickém světě, o přežití, možných příčinách apod..

Rozhodli jsme se uskutečnit expedici do skutečného PostApo koutu našeho kontinentu. Chceme se vydat na jediné místo v reálném dosahu, které zažilo katastrofu do té doby nevídaného rozsahu.

Černobyl.

Před 26 lety zlikvidoval výbuch tamní jaderné elektrárny celou oblast a radioaktivní spad se snesl na velkou část Evropy. Tisíce lidí zemřely na důsledky ozáření. Výše radiace je dodnes na některých místech smrtelná. Havárie v podstatné míře změnila pohled obyčejných lidí na jadernou problematiku a její možná rizika. Strašák jménem Černobyl přetrval jako varování dodnes. Tím spíš, že spousta z nás si rok 1986 pamatuje.

Ukrajinská vláda hodlá celou oblast za několik let uzavřít, máme tedy poslední možnost podívat se na místo, kde PostApo není možný scénář, ale historie. Chceme se také dostat do vesnic v okolí Černobylu a Prypjati a přivézt Vám zpět ucelený amatérský dokument o historii a současnosti místa prvního Velkého Průseru. Budeme natáčet, fotit, psát vlastní myšlenky….

Černobyl reprezentuje to, na co se na PostApo.cz snažíme připravit. Byla by velká chyba nevyužít možnosti strávit pár dní na místě, které se stalo symbolem ničivé síly jaderné havárie a lidské hlouposti. Těšíme se na to a věříme, že materiál, který přivezeme zpět, Vás osloví a nebude svítit po nocích…

Sami tušíte, že to nebude levná a jednoduchá záležitost. Budeme muset se na to důkladně připravit po všech stránkách, proto jsme stanovili datum odjezdu na červenec 2012. Veškeré přípravy budeme pečlivě zaznamenávat a pravidelně zveřejňovat na webu.

Dneškem počínaje vyhlašuji veřejnou sbírku na tuto akci. Každý ze sponzorů (v případě jeho souhlasu samozřejmě), stejně jako celková vybraná částka budou pravidelně zveřejňovány na webu. Budete tedy mít detailní přehled i o finanční stránce příprav.

Všem, kdo přispěje částkou vyšší než 100Kč, přivezeme autentické suvenýry. Samozřejmě v tuto chvíli nedokážeme určit, co konkrétně to bude. Sekera, kovaný nůž, panenka, zlatý zub, nábojnice, kus ostnatého drátu, nevíme. Z uzavřené zóny to rozhodně nebude, spíše z těch vesniček okolo. Každopádně bude to velmi originální poděkování všem, kdo se na této akci finančně podílel.

Peníze můžete posílat na účet 1641216113/0800

Jako variabilní symbol prosím uveďte číslo 11211 a do zprávy pro příjemce váš nickname na fóru, nebo iniciály a nějaké vymyšlené číslo, abychom měli přehled o výši příspěvků. (Například Jan Novak uvede „JN25444“, Vladius uvede „Vladius“)

Dále bychom rádi zkusili najit sponzory na všechny položky v našem seznamu vybavení. Samozřejmě to vše máme vlastní, ale tento trip je skvělá možnost vyzkoušet něco nového a sepsat několik velmi hodnotných recenzí na web.

Máme zájem o vhodné oblečení, pevné boty, batohy, spací pytle a turistické drobnosti. Každý předmět otestujeme nejen při tripu, ale i během příprav. Sponzor tak dostane naprosto vystihující recenzi od několika uživatelů. A samozřejmě také propagaci a davy nových vášnivých fanoušků a zákazníků! :)

Konkrétně bychom rádi dostali, případně si půjčili:

Lehké outdoorové bundy

Trika s dlouhým a krátkým rukávem

Mikiny

Kalhoty

Funkční přikrývky hlavy – šátky, čepice

Outdoorové boty

Spací pytle

Stan

Kuchyňské drobnosti do přírody – hrnky, lžičky apod.

Své nabídky posílejte prosím na mail anunach@atlas.cz.

V nejbližší době zveřejníme složení teamu a první přípravy. Těšte se a popřejte nám štěstí! :)

16 comments

 1. Wack /

  Je to dobrý nápad a doufám že seženete sponzory z nějakých internetových obchodů co by vám poslali třeba zboží z výprodeje nebo tak něco.Určitě dobrá možnost jak prověřit vybavení např. když v botách nachodíte třeba 100 km ve městě plnýho skla a různýho bordelu.Když tam budete mohly by jste nasimulovat několik situací třeba očištění od radioaktivního spadu atd.

 2. admin /

  Dekontaminaci a další radosti máme samozřejmě v plánu, těšte se!

 3. Rád vám něco málo přispěju, pro mě bude hlavní že mi prošlapete cestu ;-) Hodně zdaru ;-) :-)

 4. admin /

  Za každý příspěvek budeme velmi vděční. A co se tyče cestiček… Vše popíšeme tak podrobně, jak to jen půjde, dál už je to na každém čtenáři zvlášť.

 5. Estonia /

  Jaktože se to chystaj zavřít?

 6. admin /

  Budou to bourat a dekontaminovat. Už teď se údajně jedná o pronájmu soukromým investorům 60% nejvíce zašpiněného území. Chtějí to vyčistit a obnovit zemědělství.

 7. Lukass /

  Sakra jel bych taky, zrušili mi stalkra 2 a tohle je asi nejlepší náplast XD
  Jak je to tenhle rok s povolenkama?

 8. admin /

  O jakých povolenkách je řeč?

 9. Lukass /

  Co jsem tak postřehl, do Zóny by měl být přístup pouze s povolením, mám za to že nějaké odnože úřadu pro mimořádné události (ale to střílim od boku)… nebo ze zóny návštěvníky „na vlastní pěst“ nikdo nevyhání?

 10. admin /

  Podrobně o možnostech návštěvy napíšeme v nejbližších dnech, připravujeme na to článek. Ve stručnosti – za neoficiální průnik jsou pokuty a basa. Oficiálně se tam dá dostat několika způsoby, a to i úplně zdarma.

 11. trpy /

  budu držet palce při cestě a rád něco přispěju!

 12. Jarin /

  Zdarec admine, ještě platí ta cesta ? :) Rád bych vám poslal nějakou tu kačku .. dej vědět nejlépe na mejla ;)

 13. Fany /

  Chlapci závist jako prase :) snad nekde splašim tu stovku protože mi nebylo osmnáct tak to bude težší ale to nevadí když de o suvenýr ze zony :) ´do kolika mužeme posílat ty peníze ?

 14. Matisko /

  Ahojte, velmi ma zaujíma černobyľ a všetko okolo toho :) rad by som vám aj prispel.. ale neviem či to je ešte aktúálne.. a dúfam, že sa tam vyberiete čo najskôr :) budem sledovať a držať palce :)

 15. JackHcz /

  je možnost ještě neják přispět klidně vám přispěju aspon 200 kč

 16. Mike /

  Nevím co řešíte, já tam byl cca před půl rokem, 4 denní výlet letadlem mě stál cca 9000 Kč. Na to snad má každý kdo má aspoň nějakou práci.

  Btw pokud chcete poznat pravou Ukrajinu (ne jen Pripyat) doporučuju jet autem, jako to udělali moji kamarádi, mají spoustu zážitků :-)

Leave a Reply