Přežij v postapokalyptickém světě!

Až se zhroutí euro, zavře Británie hranice

Až se zhroutí euro, zavře Británie hranice

Pro 29, 2011

Rozsáhlý britský bezpečnostní plán pro případ zhroucení eura počítá s uzavřením hranic ostrovního království před ostatními eurobčany. Tvrdí to alespoň britský deník The Sun.

Uzavření hranic má prostý důvod. Britská vláda tak bude chtít zabránit Francouzům, Němcům, Holanďanům a dalším vybírat hotovost z bankovních automatů na ostrovech, aby tak zabránili znehodnocení svých úspor v eurech.

Ministr financí George Osborne potvrdil existenci rozsáhlého bezpečnostního plánu, který má minimalizovat dopady zhroucení společné měny eurozóny na britskou libru a ostrovní ekonomiku. Kromě ochrany měny počítá ministerstvo zahraničí i s případnou evakuací britských občanů z jejich jihoevropských letovisek v Řecku, Španělsku a Portugalsku.

Obavy z blížící se krize posílily i zprávy, že během Vánoc vrostla depozita jednotlivých evropských bank u Evropské centrální banky na rekordních 412 miliard eur. Je to signál, že bankéři se zdráhají půjčovat si peníze navzájem.

 

Zdroj: Novinky.cz

2 comments

  1. Tommy-K /

    Z těch zpráv mám poslední dobou tísnivý pocit. Přemýšlím až to přijde, jak nás to všechny ovlivní. Docela británii začínám závidět, že je to ostrov, vypadá to, že čím dál od eurozóny tím lépe…

  2. Ll /

    Jeden z mnoha pohledů, jak by to bylo, kdyby euro padlo.
    http://proinvestory.cz/co-by-znamenal-konec-eura

Leave a Reply