Přežij v postapokalyptickém světě!

Na Ibize zuří obří lesní požár

Na Ibize zuří obří lesní požár

Kvě 27, 2011

Přes 1000 lidí, mezi nimi i pět stovek britských a německých turistů, bylo do pátku evakuováno z domovů a hotelů na španělském ostrově Ibiza, kde zuří zatím nezvládnutý požár. Podle španělského deníku El Mundo plameny sežehly asi 1500 hektarů borových lesů, tedy asi tři procenta ostrovního území.

Požár na baleárském ostrově, který vypukl v jeho severovýchodní části, zuří už třetí den. Pod kontrolou sice není, ale je „mnohem stabilizovanější“ a postupuje jen velmi pomalu, sdělila představitelka místní vlády Pilar Costaová.

Zlepšily se i meteorologické podmínky, je více vlhko a i vítr je příznivější. Do likvidace živlu je zapojeno na 500 lidí – hasiči, vojáci, technici, dobrovolníci a policisté. Pomáhají jim dvě desítky vrtulníků a letadel dopravujících vodu na hašení.

Plameny ale stále zuří na ploše, která má obvod asi 20 kilometrů, v pásu dlouhém 7,5 kilometru a širokém tři kilometry.

Například v přímořském Portinatxu bylo evakuováno asi 300 lidí, z toho dvě třetiny tvoří hoteloví hosté. „Je to jen předběžné opatření, okamžité nebezpečí nehrozí,“ vysvětlil člen hotelového vedení.

V noci na dnešek byly přerušeny dodávky elektřiny pro stovky domácností, většina už byla obnovena.

Jde o nejhorší požár, jaký kdy byl na Ibize zaznamenán. Neúmyslně jej založil neopatrný muž původem z Argentiny, který ale dlouho žije na ostrově. Neopatrně manipuloval s vykuřovadlem včel. Policie ho už zadržela.

Zdroj: aktualne.cz

Leave a Reply