Přežij v postapokalyptickém světě!

ŠOK!!! V Černobylu se hroutí střechy! Zemřeme?!

ŠOK!!! V Černobylu se hroutí střechy! Zemřeme?!

Úno 13, 2013

Jelikož jsme za dnešek již šestkrát dostali zprávu (kterou mediální mrdky šíří stejně nadšeně jako vlastní DNA)  o propadu střechy v jedné z budov černobylské elektrárny, rozhodl jsem se nepřesvědčovat jednotlivé fanoušky, ale rovnou napsat veřejně: Nic se nestalo! Zřítila se střecha ve strojovně, s objektem „Úkryt“ to nemá nic společného, radiace nestoupá, riziko žádné nehrozí. Se stejným významem by se mohla zřítit chatka v jedné z okolních vesnic.

Když už ne senzaci, tak alespoň jako zajímavost tu máte fotky z místa „Této neskutečně dramatické HAVARIE!!!“ přímo od jednoho z pracovníků elektrárny.

Zdroj.

6 comments

 1. Scar /

  Zdravim mě by spíše zajmalo jak dlouho „Sarkofág“ ještě vydrží na svém místě a jestli je průběžně nějak udržovaný nebo jenom kontrolovaný. (Někde už jsem slyšel že periodicky po jisté době probíhá kontrola.)

  • admin /

   V dobrém stavu není, rozpadá se, ale stále drží. Už dva roky tam Francouzi staví „Archu“, která ho překryje. Hroší je to s vytvořením betonového „koryta“ pod elektrárnou. Spekuluje se o možném v budoucnu úniku sraček do vody atd, ale i na tom se pracuje. Navíc veškerý jaderný materiál zevnitř má být natrvalo přesunut do objektu „Vektor“.

   • Scar /

    Ok a teď otázka: Bude to stylem: „Všem včas vyřešíme“. Nebo to bude stylem: „Hups je máme tu průser začínáme to řešit.“

    • admin /

     Řekl bych, že tak někde mezi tím. Řeší se to komplexně a snad spolehlivě, ale na poslední chvíli.

  • Sarkofág /

   Podla týchto fotek tam asi probíha montáž nového sarkofágu

   http://englishrussia.com/2012/11/29/sarcophagus-for-the-exclusion-zone/

Leave a Reply