Trvanlivé potraviny LEGACY Premium

Aby tento přehled byl naprosto objektivní, nebudu rozepisovat klasické klady a zápory, nýbrž jednotlivá fakta. Subjektivní dojem a názor pak zveřejním na Vybaven.cz.

- Všechny pokrmy (ano, včetně Stroganoffu a dalších) jsou Vegetarian Friendly.

- Všechny pokrmy vyžadují přidání vody a následné vaření po dobu 10-20 minut.

- Chuťově jsou pokrmy relativně slušné, avšak všechno je „zdravé“, což je americký módní trend. To znamená, někomu může chybět sůl či výraznější chuť. Je to dané absencí chuťových zvýrazňovačů, na které jsme zvyklí.

- Stoprocentní záruka GMO Free.

- Jednoduché počty (4475/15) nám říkají, že jeden balíček (>4porce) stojí cca 300Kč.

- Minimální trvanlivost 25 let

- Dovozce nabízí širokou škálu pokrmů (včetně kávy, banánových lupínků a čokoládového mléka), vybere si opravdu každý.

Na srazu jsme hromadně připravili a ochutnali Stroganoff a Chili a oboje bylo poživatelné. Jedna skupinka pak stranou dělala nějakou rýži s parmezánem, ti se snad vyjádří v komentářích.

Dva zbylé balíčky čekají na recenze u postapáků, co se odvážili je otestovat doma.

Samozřejmě je jen a pouze na vás, zda si to koupíte, nebo ne. Rozhodně je to ale zajímavá alternativa k tradičním konzervám, MRE, BDP a vietnamským instantním polévkám.

Pro představu:

Složení a energetické hodnoty jednotlivých pokrmů – ZDE.

Celý sortiment výrobků na webu dovozce – ZDE.

Page 2 of 2 | Previous page

  1. Tarfalas:

    No GMO nic moc ,ale ,když je hlad sní se i to.

  2. SuperTukan:

    Je mi jasné, že se vyjadřuji po dlouhé době od zveřejnění, ale vzheldem k tomu, že se článek vyskytuje na horních příčkách na googlu, nebojím se toho, že by moje reakce byla zcela zbytečná.

    Od zdroje, který studoval biologii na vysoké škole mám názor, že GMO-free je medializovaný fenomén, který tahá z lidí peníze. Genetická modifikace je již desetiletí rozvíjený obor a genomy rostlin jsou poměrně snadno rozluštitelné. To znamená, že je lze modifikovat velmi cíleně a bezpečně. Jediný efekt, který tedy modifikace genů rostlin má je například zvýšená odolnost vůči určité chorobě. Jiný efekt to nemá. Rostlina má stejné vlastnoti, stejnou en. hodnotu, stejný obsah živin, stejnou chuť atd. atd. , ale je odolná vůči té či oné chorobě a nemusí se tedy proti ní například používat postřiků. Z mého pohledu po získání této informace by měla GMO strava být spíše preferovaná, ale v nejhorším případě by neměla být zavrhovaná.

  3. DanaP:

    Právě, že tyhle zásoby GMO nejsou! A to je na tom ta dobrá věc! Žádné uměliny, žádná modifikace.

  4. Janec:

    A co je na GMO špatného?

  5. Jakub Ježek:

    Ahoj, sice je to asi po těch letech zbytečné, ale nedá mi to. To co píšeš o GMO je opravdu hrubě zjednodušené a jestli ti to takto řekl někdo kdo to vystudoval, tak ať vrátí diplom ;-)
    Jen ve stručnosti. Máš kytky s genomem naprosto „jednoduchým“ až po naprosto složitý. Jistě genetika i za ty 4 roky od tvého komentáře udělala ohromný skok kupředu, ale že by tu jak na běžícím páse běžely genetické modifikace zemědělských plodin jak chceme a potřebujeme, jak naznačuješ, tak to určitě ne.
    Zvýšená odolnost vůči nějaké chorobě (škůdci, plísni) určitě není jediným efektem. Jsou tu snahy docílit např. právě jiné chuti, jiné velikosti, jiných rozmnožovacích vlastností atd. atd.
    Co se týká závadnosti nebo nezávadnosti na zdraví konzumenta je velmi diskutabilní a asi se to ukáže za dvacet třicet let hromadného používání nějaké konkrétní plodiny. To co je ale nutné brát na zřetel, a o tom se vedou diskuze v odborných kruzích, je právě např. ten tvůj „jediný efekt“ Ono totiž kytka, kterou změníš tak, že je imunní vůči nějaké chorobě, která ale je zároveň jejím hlavním škůdcem je fajn třeba na poli. Ale jakmile se ti dostane z pole do volné přírody, tak si můžeš zadělat na pěknej průser. Takže gmo free ti dává jakous takous záruku, že tohle nepouřívá. Nejde tam tedy o kytku jako takovou, ale spíš o způsob pěstování Což samo o sobě může být diskutabilní, když si do toho promítneme používání hnojiv a pesticidů, ale to je na jinou debatu. Je to něco jako ekologické zemědělství. Neplatíš za výsledný produkt, ale především za způsob pěstování (bez chemie, lepší hospodaření s půdou a vodou, větší ohleduplnost k hmyzu atd atd.)
    Tímto nechci říkat, že veškeré gmo je špatné. Rozhodně bych ale neříkal, že je dobré. Ta problematika je poměrně složitá a jako u všeho bude nejvíc záležet na konkrétním zemědělci, konkrétní odrůdě, konkrétní genetické úpravě…