Nouzové zásoby ze zverimexu?

Jak tedy vidíte, organismus psů, koček a lidí potřebuje každý něco trochu jiného. V omezeném množství jsou lidé schopní jíst psí i kočičí jídlo, ať už ve formě konzerv nebo granulí. Přece jenom je to lepší než umřít hlady.Pokud byste se ale dlouhodobě stravovali zvířecím krmivem, můžete se předávkovat vitamíny, které se do jídla našim domácím mazlíčkům přidávají. Například otrava vitamínem A vám může způsobit řadu zdravotních komplikací od zvracení, až po křehkost kostí nebo poškození jater. Anebo vám naopak budou chybět látky, které naši čtyřnozí kamarádi nepotřebují, ale lidský organismus je vyžaduje. Jestli vás to tedy láká, nic se nestane, když ochutnáte příští večeři svého mazlíčka, ale nestavějte si na zvířecím krmivu krizové zásoby.

Page 2 of 2 | Previous page

  1. Jizva:

    Delší dobu se jen tak nadšenecky věnuju testování různejch konzerv-
    at už typu armádních (MRE,IRP,KDP) tak i civilních (Lidl, Hamé, Viva) a ty rozdíly v těch konzervách a jejich složení je opravdu neuvěřitelný. Jen lehce ochutnám i zvířecí který po lehkym osolení sou chutnější než lidsky. Nekde dostanete za pár korun krásný vonavý masícko, jinde s prominutim páchnoucí sračku. Doporučuju se podívat na test konzerv pro lidi- https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy
    a pro zvířata- https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10009541-konzervy-pro-psy-a-kocky . Z vlasní zkušenosti můžu jen s p. Vankem souhlasit. Samozrejme jiná kategorie je tech armádních ale mnohdy se prolínaj s civilní výrobou – Mai Ning (pozor – je víc verzi masa od ruznejch vyrobcu- tusim že Hamé má zase identicky konzervy Mai Jing) je uplne stejná konzerva jako v KDP (výrobce PT servis) vcetne signatury na hornim víčku akorát ze tam je navíc etiketa a prodávaj se samostatne.

  2. Jizva:

    Nedalo mi to a sel sem zkoumat co mam doma za konzervy a k tem KDP – to je slozenim hrůza- jak vepřová tak hovězí konzerva obsahuje 30% masa, drubeži separát a vepřový kůže- ano i v tý hovězí v který sou ve finále tři druhy masa:-D

  3. mňam mňam:

    Menší problém je v tom, že do žrádla pro zvířata se tajně přidává toxický průmyslový odpad, jak třeba dioxiny, který je nemožný levně zlikvidovat. Takže se zabije několik much jednou ranou – průmysl se toho zbaví, výrobce žrádla vydělá, nikdo nic nepozná. Že čokli a katze mají čím dál častěji rakoviny, je přece už normální, že. Holt smůla. A značkovým žrádlem si rozhodně nepomůžete, spíš naopak.

    Další věc je, že základ živočišných bílkovin se klidně vyrábí v kafileriích. Mrvoly i s igelitovýma pytlema se rozvaří a pomelou na kaši. Ta se pak dál zpracovává na granule/konzervy, podobně jako polský separát vodňanskýho kuřete na pochoutkový párečky. Tak dobrou postapo chuť.