Přežij v postapokalyptickém světě!

Improvizovaný ohřívač vody – návod

Improvizovaný ohřívač vody – návod

Kvě 15, 2011

Tento improvizovaný ohřívač vody byl velmi populární mezi vojáky za druhé světové a nyní se údajně používá i ve vězeních. Dá se však využit v jakýchkoli rizikových situacích, kdy musíte zůstat v utajení a přitom nutně potřebujete vařící vodu.
Výroba je jednoduchá:
Ke koncům drátu se přiváže klasická žiletka, na každý z drátů jedna. Žiletky se za pomoci sirek či jiných dřevěných tyček zafixují tak, aby se navzájem V ŽÁDNEM PŘÍPADĚ nedotýkaly. Takový ohřívač funguje velmi účinně, je však velmi nebezpečný!

PROTO:

Nikdy ho nenechávejte zapnutý bez dohledu.
Žiletky ani dráty nejsou izolovány, proto je velmi reálný úraz elektrickým proudem.
V ŽADNÉM PŘÍPADĚ NESMÍTE OHŘÍVAT VODU V KOVOVÝCH NÁDOBÁCH, NEBO SE DOTÝKAT VODY PŘI ZAPNUTÉM OHŘÍVAČI!
Nesmíte ohřívat slanou vodu. Po ponoření ohřívače do slané vody okamžitě nastane výbuch a většina vody skončí na vás. To samé platí i pro pokus osolit právě ohřívanou vodu!
Při ohřívání se do vody dostávají ve velkém množství různé kovy (drát, žiletka) a kvalita takové vody je velmi nejistá.

Prostě a jednoduše:

Tento ohřívač raději vůbec nepoužívejte. A když už musíte, tak s maximální opatrností. Tento článek slouží pouze k informačním účelům a server PostApo.cz nenese žádnou odpovědnost za škody, vzniklé při vašich nezdařených pokusech.

12 comments

 1. Mňa Nedostanete /

  Tak tomuto vravív užitočný článok a aj video. Niečo nové som sa naučil a to je na nezaplatenie.

 2. Radek /

  Super! +

 3. dan /

  otázka je, co kdyby se žiletky dotýkaly. maximálně to vyhodí pojistky, stejně se to ohřívá principielně obloukem. takhle se to akurát prohání vodou, takže tam je odpor (sice to zahřívá) a ztráty.ale hlavně to je spíš než ohřívač elektrolýza vody. čím blíž ty žiletky budou u sebe, tak by to mělo být lepší myslím…ale možná se pletu :)

  • fík /

   klasické „turbo“ se na vojně dělalo z nerez čepelí 2 jídelních nožů.

   • MiB /

    Tak jest, ohřívali jsme tím ve fotokomoře i vývojku a ustalovač – a to bylo tepráv T U R B O ! ;) Dodnes nechápu, jak je možný, že to nevyhodilo jističe (asi tam ani nebyly?) :) Ale ohřáto během pár vteřin ;)

 4. Flodur /

  Dan: Když se dotknou tak to způsobí zkrat, vybaví jistič či pojistka… Žádnej oblouk, elektrický oblouk vzniká při rozpojení obvodu v plynu. Obyčejná voda se chová jako odporový materiál, její vodivost se odvíjí od množství příměsí – například u kovů je vodivost způsobena krystalickou mřížkou ale u vody je na iontové bázi. Proto destilovaná voda nevodí a mořská zase vede hodně. PS: Teplá voda nestojí za riziko ztráty života!

 5. hexin /

  vona bude po velkym pruseru k dispozici elektrika? a žiletky?
  vy jste tady kluci ale salóní bojovníci:-)
  co takhle křesado do kapsy a hliníkovej ešus?

 6. anywhereonline /

  Místo žiletek stačí i víčko od plechovky, čím větší plocha tím větší spotřeba. Dobrý tip ale dá sepoužít jen tam kde je elektřina…..

 7. anywhereonline /

  kovovou nádobu použít můžete, pouze musí mít izolační vrstvu – smalt a pod. Nebo musíte zabezpečit aby se ohřívač nedotkl kovových stěn.

 8. Shadwo /

  To už je skoro lepší použít neprůhlednou nádobu (pokud chcete zůstat neviděni) a do ní ponořit žárovku a poté zapnout. Funguje to univerzálně, tedy i např. s autobaterií.

 9. Harvie.CZ /

  Asi bych se trochu bal toho, co se bude ze ziletek a z medenejch dratu(!) uvolnovat do vody vlivem galvanickejch jevu. Rek bych, ze docela jedovaty chemky. Podle videa tam dochazi k elektrolyze (ne ten burst bublinek pri pripojeni skutecne neni zpusobenej varem). Proud je sice stridavej, ale 50Hz je dostatecne nizka frekvence na to, aby odleptany a uvolneny molekuly kovu odplavaly driv, nez je opacna pulperioda pritahne zpatky.

 10. Petr /

  Je to dobrá věc. Dá se vyrobit i z plátku k ruční pilce. Dají se toho vypít hektolitry a nic se nikomu nestane. Jen nevím jestli nebude problém s elektřinou. Teda až nějaké postapo nastane.

Leave a Reply