Přežij v postapokalyptickém světě!

Post Apocalyptic Games

Post Apocalyptic Games

Kvě 14, 2011

Nedílnou součástí našich životů jsou chtě nechtě i počítače a je jen málo lidí, kteří by si v dnešní době nezahráli alespoň jednu jedinou hru. Proto se v dnešním článku zaměřím na hry, které jsou naším post apokalyptickým srdcím nejbližší.
Článek je zaměřen na novější herní tituly či herní série s post apocalyptickou a survival tématikou na PC. Video recenze je vždy k nejnovější hře ze série.

Resident Evil(Biohazard) Series

Proslavená herní série Resident Evil od firmy CAPCOM, kde likvidujete hordy zombii a dalších zmutovaných paskvilů a podle které byly natočeny stejnojmenné B-čkové filmy.
Resident Evil
Resident Evil 2
Resident Evil 3: Nemesis
Resident Evil 4
Resident Evil 5

Left 4 Dead Series

Left 4 Dead je kooperativní hororová first-person akce, ve které se vžijete do kůže přeživšího na kterého se valí hordy zombii a dalších zmutovaných monster.
Left 4 Dead
Left 4 Dead 2

Fallout Series

Scénáře série se odehrávají v post apokalyptickém alternativním světě jihozápadního pobřeží USA a jsou navzájem úzce propleteny. Nosnou myšlenkou autorů bylo poukázat na zbytečnost války a situovat budoucnost tak, jak si ji představovali lidé během Studené války, což se projevuje hlavně v použité grafice a spoustě pop-kulturních odkazů. Akční RPG hra vás zavede do světa po Jaderné válce.
Fallout (1997)
Fallout 2 (1998)
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (2001)
Fallout 3 (2008)
Fallout: New Vegas (2010)

S.T.A.L.K.E.R. Series

S.T.A.L.K.E.R. je série akčních počítačových her z pohledu první osoby. Děj se odehrává v okolí Černobylu po roce 2006 v tzv. Zóně, která vznikla izolací okolí černobylské elektrárny po havárii v roce 1986. Vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World se v příběhu a prostředí hodně inspirovali knihou Piknik u cesty bratří Strugackých a filmem podle této knihy, zvaným Stalker.
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (2007)
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (2008)
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (2009)
S.T.A.L.K.E.R. 2 (2012) – připravuje se

Metro 2033

Příběh je na motivy stejnojmenné knihy Dmitrye Glukhovského a odehrává se v roce 2033. Metro 2033 je vynikající akční hra, která vyniká ultimátní atmosférou post
apokalyptického světa, ve kterém menší kolonie lidí na stanicích bojují proti agresivním mutantům, ale také mezi sebou.

Pro PostApo.cz sepsal Jan S.

 

Tento článek byl zařazen do soutěže PostApo.cz

Zaujal vás tento text? Pomozte autorovi vyhrát v naší soutěži, zmačkněte LIKE a napište do komentáře svůj kladný názor, nebo klidně pouze znaménko „+“!

 

Chcete se zúčastnit také? ZDE JSOU PRAVIDLA A PODMÍNKY!

Leave a Reply