Sen každého Preppera – podzemní bunkr (23 fotek)

Co si budeme povídat, každý Prepper touží po vlastním podzemním bunkru. A kde je poptávka, vzniká i nabídka. Stále více firem v USA se zaměřuje na projektování a stavbu všemožných úkrytů a skrýší. Pojďme se podívat na jeden takový předváděcí bunkr.

zdroj.

 

Tak co na to říkáte? :)

13 comments on this post.
 1. Yetti:

  A na kolik takováhle krása vyjde?

 2. Cestak:

  Tady je na Youtube zajímavý dokument od National Geographic o podobné tématice. Velice doporučuji

  https://www.youtube.com/watch?v=85fpjg2UkK8

 3. MV:

  Podle výrobce je cena 1,5-2miliony Kč. (atlassurvivalshelters.com)

 4. dromed:

  Kde se to dá obědnat?

 5. Del Gue:

  Hezká rakev, ale drahá, ta blondýna je v ceně? :)

 6. SIgelius:

  Přijde mi to vhodné tak proti tornádu. Tento bunkr nemá žádnou možnost obrany bez přímého ohrožení obránce takže proti nájezdníkům asi moc účinný nebude. A poměr cena/výkon mi taky nepřijde nijak oslnivý.

 7. Hrobař:

  Autor má stoprocetně pravdu, každý chce bunkr :-) A tyhle prefabrikanty jsou rozumný kompromis cena/kvalita. Je škoda že u nás se nedají pořídit, věřím že by se kupci našli. U nějakých velkokapacitních modelů možná i jako prvky CO.

  Jen bych asi prostor investoval raději do uložiště zásob než do polstrovaného gauče a LCD televize.

 8. Salixus:

  když se tak dívám na ty kryty, tak víc než kryt mi to přijde jako pixla se sterilizovanou kukuřicí, USA a vůbec, západní blok Civilní obranu nikdy neměl a všichni by tam pak stejně pošli, ale aspoň pro ten dobrý pocit bezpečí at‘ si to koupí, ale stejně je to k ničemu, plynotěsný dveře to mít nebude, tlakověodolný už vůbec ne, elektrika je napojená na dům, takže žádný dieselagregát, místo polic se zásobama mají televizi a válendu, no proti tornádům jak někdo zmiňoval je to dobré, ale nic víc a za ty 2 miliony nebo kolik to stojí to si radši koupím kryt CO do kterýho vrazím třeba ještě několik desítek tisíc na opravu třeba a domluvím se na tom s dalšíma lidima a že já o takových krytech vím…

 9. raddob:

  me by zajimalo jak se resi vzduch voda, odpad, elektrina atd dira v tunelu a vse do zeminy co je kolem? vetraci sachta kdyz to nekdo nahore ucpe nebo nebo bouchne a zasype to tak jak budou lidi dychat to aby pak sedili v maskach??

 10. Visegrad:

  Bunkr je plynotěsný.Vrchním vchodem se dostanete po chvilce k pancéřovým vratům.Vše je odolné i atomové bombě vybuchlé cca v 3km vzdálenosti.Výměna vzduchu je prováděná elektrickou pumpou která je v případě výpadku el zdroje ovladatelná ručně na kliku.Jde to utáhnout jedním prstem…tato pumpa se používá i v Israelských bunkrech.Mimoto má bunkr nouzový tajný východ připravený na vyvedení za hlavním vchodem situovaný na tajný útěk ale hlavně na ochranu vchodu zákeřně ze zálohy.

 11. Visegrad:

  Pod podlahou je uložný prostor (tank na vodu)aj.Bunkr je vybaven i vysílačkou na všechna pasma pro komunikaci i na velké vzdálenosti…vice si nepamatuji

 12. Waki:

  Takové bunkry, ale betonové stavím. rozměr 2,75 x 10m ,v – 2,2m za 400 -500 000 Kč.

 13. Mego:

  Chujovina jak traky… aj tak v amerike nikdy žiadna vojna nie je, ta načo sú im kryty? Proti tornádam by stačilo postaviť dom z tehál a nie tie ich papierovo-bukasové krabičky

Leave a comment