Přežij v postapokalyptickém světě!

Sen každého Preppera – podzemní bunkr (23 fotek)

Sen každého Preppera – podzemní bunkr (23 fotek)

Bře 20, 2015

Co si budeme povídat, každý Prepper touží po vlastním podzemním bunkru. A kde je poptávka, vzniká i nabídka. Stále více firem v USA se zaměřuje na projektování a stavbu všemožných úkrytů a skrýší. Pojďme se podívat na jeden takový předváděcí bunkr.

zdroj.
 

Tak co na to říkáte? :)

16 comments

 1. Yetti /

  A na kolik takováhle krása vyjde?

  • MV /

   Podle výrobce je cena 1,5-2miliony Kč. (atlassurvivalshelters.com)

 2. Cestak /

  Tady je na Youtube zajímavý dokument od National Geographic o podobné tématice. Velice doporučuji

  https://www.youtube.com/watch?v=85fpjg2UkK8

 3. dromed /

  Kde se to dá obědnat?

 4. Del Gue /

  Hezká rakev, ale drahá, ta blondýna je v ceně? :)

 5. SIgelius /

  Přijde mi to vhodné tak proti tornádu. Tento bunkr nemá žádnou možnost obrany bez přímého ohrožení obránce takže proti nájezdníkům asi moc účinný nebude. A poměr cena/výkon mi taky nepřijde nijak oslnivý.

  • Siril /

   Ani proti tornádu. Až dotyčnému nějaký vhodně veliký předmět zablokuje poklop, užije si bunkru dosyta. Záchranáři prohlédnou dům, označí jako vysídlený a několik měsíců na ten pozemek nemusí vkročit lidská noha, aby si všimla že někdo zoufale buší na nenápadný poklop někde pod válející se troskou :-)

 6. Hrobař /

  Autor má stoprocetně pravdu, každý chce bunkr :-) A tyhle prefabrikanty jsou rozumný kompromis cena/kvalita. Je škoda že u nás se nedají pořídit, věřím že by se kupci našli. U nějakých velkokapacitních modelů možná i jako prvky CO.

  Jen bych asi prostor investoval raději do uložiště zásob než do polstrovaného gauče a LCD televize.

 7. Salixus /

  když se tak dívám na ty kryty, tak víc než kryt mi to přijde jako pixla se sterilizovanou kukuřicí, USA a vůbec, západní blok Civilní obranu nikdy neměl a všichni by tam pak stejně pošli, ale aspoň pro ten dobrý pocit bezpečí at‘ si to koupí, ale stejně je to k ničemu, plynotěsný dveře to mít nebude, tlakověodolný už vůbec ne, elektrika je napojená na dům, takže žádný dieselagregát, místo polic se zásobama mají televizi a válendu, no proti tornádům jak někdo zmiňoval je to dobré, ale nic víc a za ty 2 miliony nebo kolik to stojí to si radši koupím kryt CO do kterýho vrazím třeba ještě několik desítek tisíc na opravu třeba a domluvím se na tom s dalšíma lidima a že já o takových krytech vím…

 8. me by zajimalo jak se resi vzduch voda, odpad, elektrina atd dira v tunelu a vse do zeminy co je kolem? vetraci sachta kdyz to nekdo nahore ucpe nebo nebo bouchne a zasype to tak jak budou lidi dychat to aby pak sedili v maskach??

 9. Visegrad /

  Bunkr je plynotěsný.Vrchním vchodem se dostanete po chvilce k pancéřovým vratům.Vše je odolné i atomové bombě vybuchlé cca v 3km vzdálenosti.Výměna vzduchu je prováděná elektrickou pumpou která je v případě výpadku el zdroje ovladatelná ručně na kliku.Jde to utáhnout jedním prstem…tato pumpa se používá i v Israelských bunkrech.Mimoto má bunkr nouzový tajný východ připravený na vyvedení za hlavním vchodem situovaný na tajný útěk ale hlavně na ochranu vchodu zákeřně ze zálohy.

 10. Visegrad /

  Pod podlahou je uložný prostor (tank na vodu)aj.Bunkr je vybaven i vysílačkou na všechna pasma pro komunikaci i na velké vzdálenosti…vice si nepamatuji

 11. Waki /

  Takové bunkry, ale betonové stavím. rozměr 2,75 x 10m ,v – 2,2m za 400 -500 000 Kč.

 12. Mego /

  Chujovina jak traky… aj tak v amerike nikdy žiadna vojna nie je, ta načo sú im kryty? Proti tornádam by stačilo postaviť dom z tehál a nie tie ich papierovo-bukasové krabičky

 13. Siril /

  Oproti optimistickému prohlášení že „každý Prepper touží po vlastním podzemním bunkru“ bych postavil antitezi, jež říká „bunkr by si pořídil leda blázen“. Teorie úspěšnosti nepohyblivých opevněných bodů už je vyvrácena skoro sto let coby neudržitelná, ale v hlavách mnoha lidí stále přežívá – viz například monstrprojekt Ptyč (taky zkrachoval). Ale když někdo neví, kam vrazit přebytečné peníze, tak budiž mu to přáno :-)

Leave a Reply