Průvodce přežití pro občany v revoluci – díl 2.

Tento článek je druhý ze tří částí příručky pro občany v revoluci.

Další dva díly najdete tady:

Průvodce přežití pro občany v revoluci – Díl první

Průvodce přežití pro občany v revoluci – Díl třetí

 

Potraviny a voda

 

Připravte si zásoby potravin. Mějte alespoň dostatečnou zásobu trvanlivých potravin na čtyři týdny (1 měsíc) po ruce. Zaměřte se na vysoce výživné potraviny, které nevyžadují žádné chlazení, přípravu nebo vaření a potřebují jen málo nebo žádnou vodu.

Vaše zásoby potravin mohou obsahovat:

• Konzervované maso, fazole, ovoce, nebo zelenina.

• Džusy v konzervách, kondenzované a práškové mléko (vyhněte se čerstvému mléku), med, polévkové konzervy nebo zelenina.

• Vysoce energetická jídla, včetně arašídového másla, želé, sušenek, sušených ovesných vloček, pšenice, ječmene a ostatních obilovin, sušeného ovoce, ořechu (pozor na případné alergie).

• Vitamíny a minerály (jako sůl nebo hořčík).

• Speciální potraviny pro kojence, diabetiky, seniory nebo osoby na speciální dietě.

• Komfortní a protistresové potraviny: Sušenky, instantní káva, čaj, tvrdé bonbony, čokolády a jiné trvanlivé cukrovinky.

 

Ostatní náležitosti obsahují:

 

• Extra vybavení všech základních léků (jako analgetika, antibiotika, dezinfekční prostředky a některé lékárničky), protože lékárny a ordinace nebudou otevřené, nebo nebudou dostupné.

• Benzín pro vaše automobily a jiná vozidla.

• Hotovost, neboť banky budou pravděpodobně zavřené a bankomaty nemusí být k dispozici.

• Některé věci (knihy, baterie, palivové dříví atd.), které můžete obchodovat s ostatními.

• Dobrý hořák (nebo více hořáků – jeden pro každou osobu je dobrý) a dobrou zásobu baterií pro každého.

• Pokud máte děti, budete potřebovat hračky, knihy, jednoduché stolní hry, atd., abyste je zaměstnali.

 

Získání speciální pomoci

 

Zjistěte více o zvláštní pomoci, která může být k dispozici ve vaší komunitě. Vytvořte síť sousedů, příbuzných, přátel a spolupracovníků pro pomoc v případě nouze. Diskutujte s nimi vaše potřeby a ujistěte se, že vědí, jak funguje veškeré potřebné vybavení.

Pokud bydlíte v činžovním domě, požádejte vedení, aby jednoznačně zpřístupnilo východy a učinilo opatření, aby vám pomohlo evakuovat budovu. Identifikujte osoby se zvláštními schopnostmi, jako jsou lékaři, zdravotní sestry, řidiči autobusů, atd.

 

Vytvořte evakuační zavazadlo

 

By měl mít vše, co potřebujete pro rekonstrukci svého života v případě, že budete evakuovat a vše bude ztraceno. Pasy, narození, svatba, adopce, rozvody a zbrojní průkazy, kopie pojistných smluv, hypoteční informace, dokumenty a domě a autě, velké nákupní stvrzenky. Pokud máte skener, ušetříte prostor a

pomocí skenování oskenujte rodinná alba a jiné obrázky, vypalte na CD a tato CD dejte do evakuačního zavazadla, nebo vytvořte kopii všech vašich fotografií, videí, hudby a dokumentů na externí pevný disk, který můžete mít ve svém zavazadle. Ale pamatujte si, že CD se mohou poškodit. Ujistěte se, že máte s sebou originální doklady – pokud je to možné, udělejte si z nich kopie a hostujte je on-line pomocí Photobucket nebo Imageshack.

 

Sada první pomoci

 

Naučte se ji používat a ujistěte se, že je dobře zásobená. Sežeňte si manuál první pomoci a sadu, která vám umožní zastavit krvácení, dezinfikovat a léčit řezné rány – velké i malé. Vojáci ve Vietnamu často používali tampony přiložené na rány po kulkách. Pokud existuje po ruce nějaká silnější lihovina (vodka, atd.), může se použít k čištění rány, pokud není k dispozici čistá tekoucí voda. Šály a šátky mohou být použity jako obvazy, stejně tak jako povlečení.

Obecně platí – používat selský rozum a dozvědět se, co udělat při různých zraněních. Zhodnotit dalších běžné věci, které mohou mít nové využití.

 

Obecné strategie

 

Page 1 of 4 | Next page