Přežij v postapokalyptickém světě!

Apokalyptický teleshopping!

Apokalyptický teleshopping!

Led 19, 2012

Přehled těch nejlepších a nejdůležitějších PostApo kravin vám přináší PostApo.CZ

PostApo.cz – Váš průvodce Velkým Průserem!

 

Zahoďte dynama a dieselagregáty! Od této chvíle budete potřebovat jen vlastní harém, složený z pár desítek polonahých slečen!

No a samozřejmě potřebujete také zásobičku těchto vysoce technologických solárních plavek. Ještě nikdy v historii lidstva se příjemné tolik nespojovalo s užitečným! Chleb a hry!


 

OK, může se stát, že budete potřebovat více elektřiny, než utáhne váš harém. V takovém případě si nutně musíte pořídit luxusní USB hrnek Hatsuden-Nabе, který vyvinula japonská společnost TES NewEnergy Corporation! Jeden takový hrnek dobije váš Iphone za 3-5 hodin! Tuto unikátní věc pořídíte v Japonsku za slabých 280 dolarů!

 

Pokud jste energetický maniak a chcete zásobovat celou svoji vesnici, pak nezbývá, než se obrátit na firmu 3M, která už letos začne dodávat na trh speciální solární folii! Jedná se o naprosto průhlednou folii, která je dvakrát levnější, než současné solární panely, ale elektřiny dává jen o 20% méně! A POZOR! Nemusíte kvůli tomu ani měnit svá okna, bohatě postačí ta, co máte teď!

 

A k čemu vlastně potřebujeme tolik elektřiny?

No přece na napájení našeho mega notebooku ShieldPRO N22G! Při své váze 2,7Kg tento notebook přežije pád ze skoro dvou metrů a je také vodě/prachu/vibrace/nárazu vzdorný! Navíc bez problémů běhá při teplotě od -20°C do + 50°C! Sice má jen 160GB, což je dnes trochu málo, ale co naděláme…

 

Naštěstí se k němu dá zakoupit také nezničitelná 64 GB flashka z leteckého hliníku! Drahá jak kráva hračička přežije všechno, včetně ponoru na hloubku 200m!

18 comments

 1. vitekc45c /

  rad bych jen upozornil na to ze v pripade atomoveho konfliktu se z kazde elktroniky diky elektromagnetickemu pulsu stane odjisteny granat jinymi slovy pri jadernem vybuchu 50 km od vas vas nezabije radiace nebo zar ale zabije vas vybuch vaseho brutal odolneho notebooku a iphonu…….

 2. Artifex /

  Další člověk co neví jak funguje EMP.

 3. vitekc45c /

  vazne?? emp funguje tak ze pretizi („usmazi“) veskerou slozitejsi eloktroniku v dosahu a to v cetne notebooku a iphonu ktere obsahuji litiove baterie ktere pri neadeakvatnim napeti/teplote exploduji a vytvori ohromne mnozstvy tepla (ikdyz samotne obvody atd muze bouchnot take)

  takze emp neni to co zname z her ala „vyberu schopnost emp a nepratelsky tank je na 20 vterin mimo a pak bez poskozeni pokracuje dal)

  ale mas pravdu tech 50km je trosku mimo protoze pokud by jaderna strela bouchla ve velke vysce muze mit emp dosah az nekolik stovek (v opravdu velke vysce i nekolik tisic) km

  • vám mohu sdělit,že vámi vzpomínaný EMP funguje „destruktivně“ (na elektrické a elektronické obvody) pouze v případě,pokud je obvod uzavřen a zejména v provozu.Nastává totiž stav obrovského přebytku elektronů,takže proud více méně neteče,protože jak známo,musí mít elektrony kam téci,aby proud procházel obvodem.Čili se pouze pozastaví činnost elektrických zařízení na nějakou dobu a samozřejmě vymaže polovodičové paměti typu RAM EEPROM a podobné.Jiné to ovšem je v případě cívek a vůbec indukčností v obvodu.Zejména rozvody VN a transformátory,tam by VP zcela jistě nastal díky průrazům a elektrickým obloukům z důvodů naindukovaného vysokého napětí.

 4. Artifex /

  No, a) baterie mají tavnou pojistku (jakékoli, usmažil jsem jich už dost) takže nějaké přetížení nehrozí ani tam ani ven.
  b) pokud se něco smahne tak jen tam, kde se to zvládne naindukovat takže ne všechno.

 5. vitekc45c /

  problem u EMP je ale ten ze do zarizeni nevstupuje na urcitem miste ale vsude kde neni zarizeni odstinene takze tavna pojistka se sice roztavi ale baterie a ostatni elektronika se stejne pretizi a usmazi

 6. Lamacs /

  Myslím, že mnohem lepší by v tomto případě byl návod na výrobu elektřiny pomocí jednoduchého elektromotoru/dynama a její uskladnění, než dělat reklamu na hi-tech výrobky… zbytečný (ač zajímavý) článek pro pravého zájemce o post-apo…

 7. EMP – Elektromagnetická Pulsace.

  Je přebytek elektronů – zjednodušeně. V ovzduší.
  Likvidaci podléhají součástky, které pracují na principu nedostatku elektronů v jedné části a přebytku v druhé.
  Tedy polovodiče.
  Nedochází k žádným výbuchům nebo tak podobně. Prostě se polovodiče začnou chovat jako vodiče, protože se prorazí vrstva mezi oběma díly (například Křemík a Germanium).

  Tento efekt lze řešit několika způsoby.
  1. Uzavřít ono zařízení do takzvané Faradayovy klece. Což je něco jako bedna. Která má uzemnění a tedy, elektrony neproniknou dovnitř.
  2. Použitím technologie na bázi elektronek (ano proto má armáda ty staré ošklivé VELKÉ vysílačky).

  EMP nemá vliv na: baterie, žárovky (možná některé slabší může rozsvítit a přepálit), elektronky, transformátory atd.

  Děkuji za pozornost

 8. smrtijedka /

  Na co, že mi bude tato pěkná hračka v podobě flešky co vydrží ponor pod vodu? Když nepojede elektronika … leda, že by svět ovládli počítače.

  • Tomáš /

   Ono zrovna ta flashka uzavřená v hliníku to ponejspíš přežije pokud je kryt vodivě spojen se zbytkem obalu a samotná elektronika vevnitř v nevodivém obalu…což nejspíš bude kvůli vybracím gumové lože….čímž vznikne výše zmíněná faradayova klec.

 9. exorcista /

  Elektromagnetický pulz má v celkové energii, uvolněné při jaderném výbuchu, zastoupení ani ne 1%. Ve skutečnosti se už delší dobu diskutuje, zda se v rámci výuky obrany proti zbraním hromadného ničení nevyloučí ze sady ničivých faktorů a nebude se „jen“ zmiňovat jako existující fenomén.

  Základní potíž je v tom, že v rámci jaderného výbuchu se uvolněná energie transformuje (protože, jak víme, energii nelze zničit, jen přeměnit na něco jiného) hlavně do formy kinetické a tepelné energie, ergo, tlaková a seismická vlna a tepelné záření. U jednofázového jaderného výbuchu (základní štěpná reakce) je kolem 50% energie vyjádřeno formou tlakové a seismické vlny, kolem 20 – 30% tepelné a světelné záření a ten zbytek se dělí poměrově, v závislosti na kvalitě jaderného materiálu, mezi pronikavou radiaci a radioaktivní spad.

  Elektromagnetický pulz je skutečně nebezpečný čemukoli na povrchu země jen u vzdušných jaderných výbuchů. Jedná se vlastně o elektromagnetické vlnění, které se uzemňuje směrem ke středu zeměkoule. Čím vyšší výbuch, tím větší oblast EMP zasáhne, ale tím menší ničivé účinky také bude mít. Kdybychom si chtěli představit EMP ve viditelnbém spektru, jednalo by se o trychtýřovitou spirálu, rozšiřující se od centra jaderného výbuchu směrem k zemskému povrchu. Tedy logicky, jaderná výbuch, provedený na povrchu nebo dokonce pod povrchem bude, z hlediska EMP nebezpečný hlavně podzemním krytům a velícím střediskům (proti nimž by také byl přímo použitý).

  Ochrana proti EMP je jednoduchá. U většiny přístrojů stačí prosté vypnutí a odpojení od zdroje elektřiny.

  Většina spotřebičů má proti přetížení pojistky, které se spálí a zabrání výboji nadělat víc škody. Exploze po zasažení EMP je pouhá filmová rekvizita a teoreticky by k ní mohlo dojít jen v případě, že je ve spotřebiči vysoce hořlavá látka, která přijde do přímého styku s výbojem. Například u vozidel je také výbuch velice nepravděpodobný, protože mají pojistky, které v nádrži výboj jednoduše nenechají dojít.

  Efekt Fadayovi klece spočívá v tom, že je tvořena uzavřenou sítí vodičů, ideálně do krychle nebo koule, které převezmou energetický potenciál a ten je pak sveden do země. Jako Faradayova klec můžou klidně fungovat stěny z drátěnky, důležité je, aby síť neměla moc velké otvory a aby byla uzeměna.

  • Tomáš /

   Musím s vámi nesouhlasit, prosté vypnutí stačit nebude. Právě proto že je EMP tok volných elektronů. Veškeré citlivé zařízení musí být odstíněno. Drátěnka moc nepomůže tam by byly příliš velké přechodové otvory. Používá se hliník a měď.

   K EMP jako zbrani: V 70. letech proběhl test a zjistili že jaderná nálož odpálená v cca 50 km vytvoří impulz s dosahem okolo 200km s téměř nulovým zamořením povrchu. Jako varianta VP je to tedy reálná hrozba.

 10. Freed /

  Neni to tak ruzove, jak pises.
  Mrkni sem.
  http://www.valka.cz/clanek_889.html

  Navic, v soucaasne dobe hrozi spise hrozba od slunce (tok volných elektronů) kde ti žadná kovová sitka nepomuze.
  Snad nekecám, nekde jsem to cetl nebo slysel. A tam bylo řeceno, že bys elektroniku spolehlive zabezpecil jen v tom pripade, kdyby jsi ji vlozil do kovove uzemnene krabice bez jakéhokoliv !!! otvoru. Navic, u EMP nejde jen o elektrickou ale i magnetickou složku. Každý i sebekratsi vodič ma určitou kapacitu a indukčnost.Navic se používaji tistene spoje s více vrstvami atd. atd. To vse bude mit znicuji vliv zejména na elektroniku, indukčnosti, elektrolyt. kondenzátory, PN přechody.
  Z toho mi plyne, že je těžkou iluzi ,myslet si , že nějaká elektronika bude fungovat. Podle mne je rozumejsi pocitat s nejhorsim a byt prijemne prekvapen ,nez naopak.

 11. StM /

  Hlavným problémom pri jadrovom výbuchu nieje EMP, ale žiarenie, ktoré úplne zničí PN priechod polovodičových súčiastok, takže všetko založené na polovodičoch bude nenávratne zničené, čo neplatí pre elektrónky, takže keď nejaká elektronika tak bez polovodičov

  • A to záření je co? Elektrony a vlna elektronů je co? EMP. Takže si o tom něco nastuduj. Ano, elektromagnetické vlny naindukují na každém delším drátu napětí a to napětí prorazí PN přechod, nic složitějšího na tom není.

 12. D.I.Fosgen /

  Když už řešíte takový počítač, jako jestli přežije EMP. Sorry, ale „rad bych jen upozornil na to ze v pripade atomoveho konfliktu se z kazde elktroniky…“ mi připadá trochu úsměvné.

  Uvědomte si, že jaderný výbuch je málo pravděpodobná příčina apokalypsy. Je mnoho jiných příčin, které jsou pravděpodobnější a s velkou pravděpodností k ní dojde i když se nic hrozného nestane, pokud nezměníme své návyky na neomezenou spotřebu.

  Je tedy pravděpodobnější, že žádné EMP nebude.

  Výhody počítače v době postapo budou nedozírné. Kromě možnosti zahrát si nějakou pěknou hru (Fallout :-)
  Je to databáze vědomostí naprosto obrovská. A proto je potřeba mít i spoustu dalších paměťových modulů, aby zachovaných vědomostí bylo co nejvíce. Pokud to bude technicky možné, doporučuji jednoduchou laserovou tiskárnu a zásobu papíru a toneru, budete mi zatu radu blahořečit.

  A pokud EMP nakonec přece jen bude, pak je možné jak bylo výše uvedeno takový počítač dodatečně chránit. Mimo jiné by mělo fungovat i ukrytí pod zemí.

  Prostě počítačů není nikdy dost a platí, že čím lepší počítač, tím lépe.

 13. Firewolfcz /

  Jo. USB hrnek. Když si to vyrobím doma, bude to minimálně 5× levnější. Při VP určitě nebudu nosit plavky. Už jenom z důvodu té nepředstavitelně odolné ochrany těla. No a pokud budu mít fólii na takových oknech v přízemí, můžu počítat s tím, že mi je akorát někdo vysklí, aby se dostal do baráku.

Leave a Reply