Přežij v postapokalyptickém světě!

Rozsáhlé cvičení k havárii v elektrárně Dukovany

Rozsáhlé cvičení k havárii v elektrárně Dukovany

Bře 15, 2013

26.3. – 28.3.2013, Dukovany.

Ve dnech 26. až 28. března proběhne v Jaderné elektrárně Dukovany a v jejím přilehlém okolí rozsáhlé cvičení „Zóna 2013″.

Začátek cvičení je naplánován na ranní hodiny 26. března, kdy jaderná elektrárna Dukovany podle naplánovaného scénáře ohlásí simulovanou havárii, která vyústí ve fiktivní únik radioaktivních látek mimo areál zařízení. Následně se rozezní v celé zóně havarijního plánování varovné sirény.

„Součástí cvičení Zóna 2013 je i simulovaná dopravní nehoda v zóně havarijního plánování, ke které dojde v dopoledních hodinách 27. března v katastru obce Okrašovice. Následná dekontaminace účastníků dopravní nehody a zasahujících záchranářů bude probíhat na hranici zóny havarijního plánování, v katastru obce Kožichovice,“ uvedl Petr Beneš, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Evakuace osob a další neodkladná ochranná opatření, stejně jako nezbytná opatření zdravotnická a veterinární, budou na Vysočině cvičena tzv. štábním způsobem.

Do cvičení se podle prvních odhadů zapojí na straně Kraje Vysočina přibližně 350 účastníků, několik desítek vozů a jiné techniky. Vedle příslušníků profesionálních složek IZS a armády budou na Vysočině aktivně cvičit také krizový štáb kraje, krizové štáby měst Třebíč, Náměšť nad Oslavou, Moravské Budějovice, Velké Meziříčí a krizové štáby obcí Dukovany a Rouchovany.

„Právě v okruhu do 20 km od jaderné elektrárny budou po celou dobu cvičení odklánět dopravu a regulovat pohyb osob zhruba čtyři desítky příslušníků Policie ČR,“ informoval Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Konec cvičení je naplánován na poledne 28. března.

Novinkyvysocina.cz

Leave a Reply