Poslední úkol lidstva – povídka do soutěže

Na chvíli přestal vidět. V uších mu hučelo. Zapřel se o stůl… když byl schopen rozpoznat obrazovku, začal mačkat klávesy s opatrností, která kontrastovala s neurvalou zoufalostí jeho předchozích pohybů. Masivní opancéřované rukavice skoro něžně tiskly jednotlivé klávesy a dávaly dohromady zprávu.

Když ji dopsal, znovu začal dávit. Žluč, krev, lymfu, všechno. Poslepu potvrdil odeslání zprávy. Žádné kódování. Jen prostá zpráva.

Strnulými prsty, ve kterých chyběl cit a byl postupně nahrazován studenou mrtvolností, si sundal z hlavy helmu. Na obrazovce počítače zahlédl, že vysílání proběhlo úspěšně.

Pak jej masivní dávka radiace, nyní již vůbec nestíněná, poslala do náruče bezvědomí, a do říše smrti.

 

Vysoko nad planetou otočily ty satelity, které přečkaly válku, své parabolické antény vysílačů, zapojily všechny zesilovače a jako jeden stroj posílaly ven, do hlubin Vesmíru, pryč od spálené, zničené, mrtvé Země smyčku se zprávou, kterou odeslal poslední žijící člověk. Možná ji někde někdo zachytí, rozluší a pochopí. Pomůže mu v tom sto let, kdy lidstvo vysílalo volně do éteru úplně vše, a následná výrazná vlna po mnohočetných nukleárních explozích. Ale i kdyby ne, tato zpráva sama o sobě obsahovala promarněné naděje a ideály lidstva spolu se smutnou jistotou konce.

 

A tak satelity po zbytek svých dnů obíhaly nad rozžhavenou Pustinou, jež pozbyla jakékoliv naděje na život, a do chladných dálav nesmírné Prázdnoty neustále zpívaly:

 

“Oznamujeme vám, že jsme byli.”

Page 2 of 2 | Previous page

  1. Wack:

    Tohle se mě dobře četlo fakt dobrý. +

  2. Reiser:

    Moc dobrý. +

  3. Leto II.:

    Pěkné. Nevím, zda to byla inspirace, ale zprávu obdobného znění zachytil 2.7.1956 Dr. Kraus z univerzity v Ohiu z planety vzdálené dva miliony světelných let. Rozluštil ji Gruzínský student Nikolaj Šalikašvili. Zněla „Oznamujeme, že jsme zde žili“. Planeta zanikla krátce poté, co odvysílala tuto zprávu.