Přežij v postapokalyptickém světě!

Take Shelter (Úkryt) – tip na film

Take Shelter (Úkryt) – tip na film

Čer 26, 2014

Curtis (Michael Shannon) je muž, který se svou manželkou (Jessica Chastain) a šestiletou neslyšící dcerou žije poklidný život v malém městě v Ohiu. Jednoho dne však Curtis začne mít děsivé apokalyptické sny. Vnitřně potlačované vize postupem času přerostou v posedlost, která ho nutí k vybudování protibouřkového bunkru v podzemí u rodinného domu. Jeho podivné chování se setkává s nepochopením v řadách jeho nejbližších. Rostoucí tlak na jeho manželství a napjaté vztahy s přilehlou komunitou jsou ovšem nic proti tomu, co by možná jeho sny mohly ve skutečnosti představovat. Mladý manžel a otec pak čelí rozporu, zda-li má ukrýt svou rodinu před blížící se zlověstnou bouří anebo před sebou samým. – csfd.cz (74%)

„Myslím, že bych měl zkusit nějaké léky.
Proč?
Důvodem, proč špatně spím, jsou mé sny. Vlastně noční můry.”

„Teď mě poslouchejte! Blíží se bouře! A to taková, jakou jste ještě neviděli! A nikdo z vás na ni není připraven!”

Chtěli byste vědět, jak by se asi cítil Noe při stavbě své archy v dnešní době? Pak si pusťte tento film. Jde sice o nezávislou tvorbu, proto nečekejte slavné herce ani milionové triky, ale i tak to stojí za to. Sakra stojí.

„Kolik je potřeba jídla, aby člověk přežil týden?
Nevím, moc asi ne.
Myslíš?
Nevím.”

„Chci za domem postavit protitornádový kryt a hodla by se mi pomoc.
K čemu ti to sakra bude?
Jen ho chci mít hotový.”

„Z pěti možných simptomů diagnostikujících schizofrenii mám dva. Udělal jsem si kvíz z této knihy a z dvaceti možných bodů jsem nasbíral 5. Schizofrenie začíná na 12.”

Pokud jste na těchto stránkách alespoň podruhé v životě a nebylo to pokaždé omylem, měli byste tento film vidět. Naskakovala mi po dlouhé době husí kůže. Opravdu doporučuji!

2 comments

 1. Kimono /

  Díky za tip :)
  Doplním, že jsem nedávno objevil seriály Under the dome a The Last Ship, které mi přijdou postapo friendly, tak pokud neznáte:
  http://www.csfd.cz/film/275992-under-the-dome/
  http://www.csfd.cz/film/327905-last-ship-the/

 2. sXe /

  Super, pozrel som si ho a ako psychologický film je výborný. Čakal som trošku viac ohľadom konštrukcie bunkra a podobne, ale to nevadí.

Leave a Reply