Přežij v postapokalyptickém světě!

Take Shelter (Úkryt) – tip na film

Take Shelter (Úkryt) – tip na film

Čer 26, 2014

Curtis (Michael Shannon) je muž, který se svou manželkou (Jessica Chastain) a šestiletou neslyšící dcerou žije poklidný život v malém městě v Ohiu. Jednoho dne však Curtis začne mít děsivé apokalyptické sny. Vnitřně potlačované vize postupem času přerostou v posedlost, která ho nutí k vybudování protibouřkového bunkru v podzemí u rodinného domu. Jeho podivné chování se setkává s nepochopením v řadách jeho nejbližších. Rostoucí tlak na jeho manželství a napjaté vztahy s přilehlou komunitou jsou ovšem nic proti tomu, co by možná jeho sny mohly ve skutečnosti představovat. Mladý manžel a otec pak čelí rozporu, zda-li má ukrýt svou rodinu před blížící se zlověstnou bouří anebo před sebou samým. – csfd.cz (74%)

„Myslím, že bych měl zkusit nějaké léky.
Proč?
Důvodem, proč špatně spím, jsou mé sny. Vlastně noční můry.”

„Teď mě poslouchejte! Blíží se bouře! A to taková, jakou jste ještě neviděli! A nikdo z vás na ni není připraven!”

Chtěli byste vědět, jak by se asi cítil Noe při stavbě své archy v dnešní době? Pak si pusťte tento film. Jde sice o nezávislou tvorbu, proto nečekejte slavné herce ani milionové triky, ale i tak to stojí za to. Sakra stojí.

„Kolik je potřeba jídla, aby člověk přežil týden?
Nevím, moc asi ne.
Myslíš?
Nevím.”

„Chci za domem postavit protitornádový kryt a hodla by se mi pomoc.
K čemu ti to sakra bude?
Jen ho chci mít hotový.”

„Z pěti možných simptomů diagnostikujících schizofrenii mám dva. Udělal jsem si kvíz z této knihy a z dvaceti možných bodů jsem nasbíral 5. Schizofrenie začíná na 12.”

Pokud jste na těchto stránkách alespoň podruhé v životě a nebylo to pokaždé omylem, měli byste tento film vidět. Naskakovala mi po dlouhé době husí kůže. Opravdu doporučuji!

5 comments

 1. Kimono /

  Díky za tip :)
  Doplním, že jsem nedávno objevil seriály Under the dome a The Last Ship, které mi přijdou postapo friendly, tak pokud neznáte:
  http://www.csfd.cz/film/275992-under-the-dome/
  http://www.csfd.cz/film/327905-last-ship-the/

 2. sXe /

  Super, pozrel som si ho a ako psychologický film je výborný. Čakal som trošku viac ohľadom konštrukcie bunkra a podobne, ale to nevadí.

 3. Take Shelter jsem dlouho odkladal,protoze tematicky jsem byl na film zvedavy,ale cas od casu se objevily negativni komentare,tak jsem ho odsunul na pozdejsi dobu.Ted se tady na FDB objevila rada kladnych hodnoceni,tak jsem si rekl,proc to uz nezkusit? Kdo film jeste nevidel,dal nectete,protoze obsahuje spoilery! Obvykle byva ve filmech pravidlo (uz snad klise),ze kdo maschizofrenii (nebo podobnou filmovou psychickou poruchu,nebo predvidavost),ma nakonec pravdu.Malokdy je tomu naopak,protoze by to bylo sice vice realistictejsi,ale nudne pro divaky.Takze cely film jsem si rikal,kdy uz to prijde?V polovine filmu a pribeh se bude dale nejak rozvijet,nebo az v samotnem zaveru?Sice prekvapeny nebudu (neni to pro me podminka),ale dostanu k tomu alespon nejakou pridanou hodnotu navic? Pro me prumerny film s peknym hereckym pojetim Michaela Shannona a sugestivni hudbou.Kdyby film skoncil o deset minut drive,byl by uplne jiny,nez podobne o zlych snech.

Leave a Reply