Přežij v postapokalyptickém světě!

The Day (2011) – tip na film

The Day (2011) – tip na film

Led 19, 2013

„Proč si všichni myslíte, že jste v něčem lepší, než my? Nejste, jen rychleji umíráte.“

Je lepší budovat komunitu, nosit dočista vyprané oblečení, vychovávat děti a živit se přitom lidským masem? Nebo toulat se světem, trpět hladem a doufat, že jednou se něco změní?

Tento film je o ničem. Skutečně. Je to pouze dvoudenní výřez ze života po Velkém Průseru. Nedozvíte se v něm, co se stalo, proč a kdy. Nestihnete blíže poznat ani jednotlivé postavy. Nedokážete ani jasně definovat, kdo že je ten kladný. Jen hodinu a půl pozorujete „mravence za sklem“. A je to skvělá zábava. Ne, jinak. Je to přesně to, co se nám všem dost často honí hlavou. Pro „normální“ obecenstvo ten film musí být neskutečná nuda, veškerý děj je shrnut v traileru. Ale pro nás, pro „těžce postižené“, je to pastva pro oči. Nemusíte jako v ostatních filmech strachovat se o hrdiny, nemusíte hledat nějakou tu „Myšlenku“, ani s ní souhlasit. Jen se pohodlně usadíte a na hodinu a půl se až po uši ponoříte do skutečného PosApo světa, kde špíny, smradu a nemocí je daleko víc, než hezkých proslovů o smyslu existence a vyhlídek na světlé zítřky.

Nemohu vám ten film doporučit, je příliš jiný, než mnoho dalších známých PostApo děl. Koneckonců je to skutečně na hodinu a půl rozmazaný trailer. Nemusí vám to vůbec sednout. Ale pokud máte chuť na něco nenáročného, na něco, u čeho budete mít prostor k vlastnímu přemýšlení, koukněte se na to. A nebudete litovat.

P.S. Velmi příjemným pro mě bonusem byla smrt (již na 30. minutě!) vůdce skupiny, kterého hraje šedý, nudný a naprosto zbytečný ušounek ze seriálu Lost. Ale je to čistě subjektivní záležitost! :)

5 comments

 1. Declen /

  Díky za info, ale nešlo by to příště bez spoilerů? :)

  • admin /

   To nevím, nic dopředu neplánuji. Proto s nimi raději počítejte :)

   • Declen /

    Ale jinak se film líbil, takže díky za info :)

 2. Zantur /

  Zajímavé.. přišlo mi to jako Cesta… :-)

 3. Wranislaw /

  Cajk, jen tam priste prdni warn na spoiler… ;-)

Leave a Reply