Přežij v postapokalyptickém světě!

Jak kvalitně spoutat nepřítele?

Jak kvalitně spoutat nepřítele?

Kvě 21, 2011

Svět po Velkém Průseru rozhodně nebude tak romantický a bezstarostný, jak si ho spousta lidí představuje. Bolest, krev a nepřátelé budou na denním pořádku. Bude to neustálý boj o přežití. Když nedokážete kvalitně spoutat nepřítele, dost možná takovou šanci pak dostane on. Raději se učte už teď.

Vinná réva
Tímto jednoduchým způsobem dokážete vyřadit z provozu i větší počet nepřátel bez použití provazu. Jen 10-15% lidí se dokáže vypoutat během prvních dvaceti minut. Pak otékají nohy a je to skoro bez šance. Na odpoutání takto znehybněného nepřítele budete potřebovat dva lidi, aby ho z obou stran nadzvedli a „rozmotali“.

Vlaštovka
Velmi nebezpečný způsob znehybnění. Příliš snaživý nepřítel se jednoduše sám uškrtí.

Znehybnění za pomoci židle
Snažte se nepřítele vázat takovým způsobem, aby se země dotýkal pouze špičkami chodidel.

10 comments

 1. Lotr /

  nejak jsem nepochopil tu vinnou révu. Kde je svázán? Není to vidět.

 2. Artifex /

  Není svázán, je spoután vlastní vahou, dokud mu někdo nepomůže se zvednout tak se z toho nedostane. Vlastně si sedí na noze kterou nemůže uhnout protože ho v tom omezuje strom a tou samou nohou si drží vlastní druhou nohu. Jednoduché, účinné a bez pomůcek. Pro jistotu ale mám klasické RALKy kdyby něco, z toho se taky člověk jen tak nevykroutí.

 3. lotr /

  no dobre, ale co ty ruce? dyť těma se může nadzvednout a osvobodit se.

  • Riell /

   Ani to neni tak docela pravda. Staci na toho cloveka 10-15 minut civet a postarat se o to, aby se nezvedl a pote uz to sam nedokaze. Nohy velmi silne otecou a ruce zkratka nejsou dostatecne silne, aby se jimi clovek zvedl jen s oporou stromu (proto se musi ze stromu osekat vsechny nozke vetve – neni ceho se chytit). Druhym velmi neprijemnym faktorem je, ze nohy zacnou opravdu HODNE bolet a takto znehybneny clovek ma co delat s udrzenim stolice, natoz premyslet nad utekem (zjisteno z vlastni zkusenosti nekolika drobnymi pokusy -.-“)

 4. Artifex /

  Není to absolutně nejbezpečnější systém spoutání ale pokud je stromek dostatečně tlustý a pokud na něm nejsou dole větve za které by se dalo zachytit tak to není tak jednoduché jak se zdá.

 5. Eva /

  U „vinne revy“ jsem pochopila princit, ale neni mi jasne, jak presne se tam ty nohy propletou, z obr. 3 mi to neni jasne. Muzete to popsat nebo barevne zvyraznit?

  • Mesko /

   Pozri sa na obrázok 2, ten je myslím dostatočne jasný. Teraz si predstav že jeho ľavá noha sa zohne, akoby si išiel kľaknúť. Takto ho potom spustíš na zem. Bude vlastne kľačať na ľavej nohe, ale s tým, že si ňou bude zvierať vnútornou časťou kolena kotník nohy pravej.

  • Artifex /

   Asi takto: Spoutaný se chytne stromu, jednu nohu obtočí kolem stromu, druhou nohou obejme kotník té nohy kolem stromu a na tu objímací nohu si pak sedne= ji zatíží vlastní vahou.

 6. rush /

  neviete z akej knihy su tie obrazky?

  • PARAGUNS /

   Tyto obrázky jsou mimo jinu z knih: Fairbairn get tought 1942 a nebo poválečné příručce ČSR Bojová zdatnost

Leave a Reply