Přežij v postapokalyptickém světě!

Únava a vyčerpání

Únava a vyčerpání

Kvě 3, 2011

Únava po fyzické nebo psychické námaze je naprosto normální, problémem se stává v případě, kdy cítíte vyčerpání při běžných činnostech.

V tomto případě je na místě užívat přírodní látky s povzbuzujícím účinkem, jako například kávu, čaj, kolu a čokoládu, které obsahují kofein, ten zvyšuje činnost centrální nervové soustavy. Z dlouhodobého hlediska jsou však mnohem prospěšnější rostliny, které zvyšují energii a vytvářejí rezervy. Mezi ně patří například rozmarýna a damiana. Připravte si čaj z rovných dílů těchto bylin (jedna lžička na šálek).

Mezi další rostliny s tonizujícími účinky patří ženšen, který se užívá v tradiční čínské medicíně.

- Chronická únava je dlouhodobý stav vyčerpání, kdy člověka unavuje jakákoli činnost a imunitní systém je značně oslabený.

Obranyschopnost organismu je třeba posílit echinaceou, česnekem nebo kozincem, z potravinových doplňků užívejte vitamin C a vitamin E. Toxiny z těla vyplavíte očistnou bylinnou kůrou: Rozmixujte mísu svízele a užívejte 10 ml šťávy třikrát denně.

- V době rekonvalescence po nemoci je organismus celkově zeslabený, pocit slabosti je normální. Je důležité jíst zdravě a dbát na správnou životosprávu. Výhonky vojtěšky obohatí stravu o většinu nezbytných látek. Pomůže také nálev z rovných dílů řepíku, ovesné slámy a heřmánku (dvě lžičky na šálek čaje).

3 comments

 1. Vláďa /

  Ahoj taky přispěji troškou do mlýna. Mně osobně se docela osvedčilo pít zelený čaj (nejlépe sypaný, druh maté, koupený ve specializovaných obchodech) slazený medem. Je hodně důležitá i příprava čaje. Měl by se zalít vodou o 80°C a nechat louhovat cca 5 minut. Med používám proto, že je sám o sobě zdravý. Má antibakteriální účinky, obsahuje minimum vody a naopak hodně cukru. A má neomezenou dobu trvanlivosti. Užívám pravidelně i vitamín C a piju nápoj ze syrovátek. Chutná to jako mléko a obsahuje vše co tělo potřebuje (vitamíny, minerály, bílkoviny apod.) A hlavně to chce pravidelný POHYB na ČERSTVÉM vzduchu. :)

  • Vláďa /

   A málem bych zapomněl na rýži a banány. To dodává taky hodně energie, samozřejmě v pravidelných přísunech.

 2. Pavel /

  Dobrý je čaj z jehličí sladit medem doporučuji aš po vychladnutí teplota nad 50°C ničí vitamíny dále je dobré syrové kysané zelí nedostatek vitamínu C způsobuje únavu

Leave a Reply