Přežij v postapokalyptickém světě!

Vznik a vývoj světových epidemií

Vznik a vývoj světových epidemií

Úno 28, 2014

Dnes si trochu odlehčenou formou povíme něco o vzniku a vývoji světových epidemií. Přišlo mi to natolik trefné, že jsem to musel přeložit, doplnit a následně také hned zveřejnit. Užijte si to! :)

Pacient vesnické kliniky kdesi v Zimbabwe: Pane doktore, odpadávají mi uši a ze zadku teče krev.

Doktor: Hmmm, to bude nějaká sračka… Co jste dělal včera večer?

Pacient: No… To… Souložil s kachnou…

Doktor: Aha! No vidíte! Máte kachní sračku!

Pacient: Díky, doktore! (umírá)

Doktor (píše do záznamníku): Pacient zemřel na kachní sračku.

Informační služba ministerstva zdravotnictví Zimbabwe: Během minulého týdne jsme zaznamenali dva a půl tisíce úmrtí vyhladověním, tisíc tři sta občanů zemřelo na otravu zkaženým ovocem a jeden na kachní sračku.

Nezávislý novinář (píše zprávu pro média): Kachní sračka útočí! Tato doposud neznámá nemoc během jediného týdne obsadila třetí příčku statistik úmrtnosti v Zimbabwe.

Světové tiskové kanceláře: V Zimbabwe se zvýšil výskyt smrtelných případů nákazy nevyléčitelnou kachní sračkou.

TV Zprávy: Ačkoli doposud neznámá nemoc s označením KS-666 stále kosí nevinné občany Zimbabwe, místní zdravotnici cynicky doporučují zachovat klid. Jde o další příklad drastické bezohlednosti a neschopnosti hlavy státu třetího světa postarat se o své občany.

Zástupce farmakologické společnosti Pfiplerung Eind (PFE): Naše odbornici již zahájili vývoj nové vakcíny proti této nové kose lidstva. Lek ponese název Kachnosračkomicin a v případě finanční injekce ze strany státu bude k dostání ve všech lékárnách již cca za měsíc.

Světový vědec A. Goodman: Ano, s kachní sračkou jsme se doposud nesetkali a v tom je její hlavní hrozba.

Letecká společnost Dumbo Super Fly: Rozhodli jsme se zrušit veškeré lety do Zimbabwe. Stav je kritický a je nutné co nejdříve stabilizovat situaci.

Světový vědec B. Badassov: Světové vlády zamlčují pravdu! Ve skutečnosti kachní sračka již řádí po celé Evropě! V Amsterodamu byl minulé úterý spatřen kýchající černý bezdomovec s kachnou v podpaždí!

Zástupce farmakologické společnosti Pfiplerung Eind (PFE): Již jsme zahájili práci na Kachnosračkomicinu, avšak bez dostačující finanční podpory nejsme schopní zaručit včasný výsledek. V případě, že se dočkáme tolik potřebné finanční injekce, jsme schopní dostat lék na trh během následujících 3 měsíců.

Bulvár (zveřejňuje na titulní straně fotky kachen): Šok! Okřídlená smrt se blíží! Jdou si i pro vaše děti! Neunikne nikdo! Politici opět nejsou schopní postavit se hrozbě čelem!

Politik: Vzhledem k nové světové epidemii kachní sračky považuji za nutné vyhubit veškeré kachny, husy a některé jiné druhy ptactva. Již dnes bude vydán rozkaz armádě.

Armáda (salutuje): Pane, Ano, Pane! Provedeme, Pane!

Majitele kachních farem: Vy jste se všichni posrali, ne? (Perou se s vojáky za blesků foťáků novinářů)

Média: Tajná dohoda majitelů kachních farem ohrožuje národní bezpečnost!

Zástupce farmakologické společnosti Pfiplerung Eind (PFE): Již jsme zahájili práci na Kachnosračkomicinu, avšak bez dostačující finanční podpory nejsme schopní zaručit včasný výsledek. Již teď je jasné, že první vzorky se dají očekávat až za 10-12 měsíců.

Ministr zdravotnictví Mongolska (dejme tomu…:)): Abychom ochránili naše občany před epidemií kachní sračky, která se nyní vyskytuje jen několik kilometrů od našich hranic, nutně potřebujeme vyčlenit částku 100 milionů Eur na nákup nejmodernějšího medicínského vybavení do našich laboratoří.

Premiér Mongolska: Neposrali jste se?!

Prezident Mongolska: Pan premiér se příliš ponořil do koryta finančních toků a je příliš zaneprázdněn sestavováním pochybných smluv na pochybné stavby a tunely na to, aby si uvědomil, že naším občanům hrozí skutečná hrozba!

Bývalý premiér Mongolska: Naše politická strana požaduje okamžité řešení této situace! Současná vláda by měla udělat vše, aby ochránila naší rodnou zem před smrtelnou nákazou. Nebo alespoň její severní část.

Kandidát na post prezidenta Mongolska: Existuje jediné možné řešení! Musíme ihned přerušit veškeré obchodní a diplomatické styky s prohnilým Západem, odkud mimochodem tato kachní sračka pochází, a místo toho přijmout nabídky naších východních partnerů, s nimiž máme dlouhá léta budované vztahy.

Obyvatelé Mongolska: Vy jste se snad všichni posrali!

Zástupce farmakologické společnosti Pfiplerung Eind (PFE): Existuje pouze jedna skupina preparátů efektivně působících proti kachní sračce typu KS-666. Jsou to inhibitory neuraminidázy druhé a třetí generace. Je zřejmé, že se časem objeví i další možné mutace, zatím však tyto preparáty účinně působí v 90% případů, zvlášť jsou-li aplikovány již během prvních hodin po onemocnění. Veškeré ostatní dnes tolik propagované výrobky, například Asintal, Didroem, Xylosan a další, jsou bohužel naprosto neúčinné. Účinnost homeopatických preparátů na bázi výtažků z jater kachny mexické se nám také nepodařilo prokázat. Kachnosračkomicin tak zůstává jediným známým lékem, který působí rychle a účinně. Miliony tablet již putují prvním zájemcům, bohužel však naše výrobní kapacity jsou již dnes vytěženy na 110%, tudíž možná dojde ke drobnému prodloužení čekací lhůty. Zaručujeme ale, že každý občan svůj lék dříve nebo později obdrží.

Autor kostry: Sergey Galyonkin.

Překlad, úpravy a doplnění: Vladimír Lazarev

6 comments

 1. Peťan Drázda /

  To je Mega! :D :D

 2. Ambroz /

  WHO zasahuje…

 3. Fionnghal /

  Tak to vše začíná. Jedna paní povídala. Kamarád mi řekl, že bratranec kamaráda jeho přítelkyně atd…
  Ať žije tichá pošta! :-D

 4. yp /

  Posledně jsem udělal pokus, můžete to taky zkusit. Ovšem nejlepší je to udělat v menším městě.
  Přišel jsem z kolegou z práce do malýho tesca a u zeleniny se srocovali důchodci. Inu povídám kolegovi. Víš to Pepo, že ve Slavkovským lese ten myslivec „jméno vám zde neřeknu“ viděl předevčírem medvěda?
  Garantuju, že toho je do dvou dnů plný město. Přesně jak s tou kachní sračkou. Akorát lituju, že nemaji důchodci fejsko, to by bylo drsný.

Leave a Reply