Přežij v postapokalyptickém světě!

Wastelanders: PostApo karetní hra!

Wastelanders: PostApo karetní hra!

Bře 30, 2015

Ještě před pár lety jsem zuřivě hrál mraky her, ale už jsem z toho nějak vypadl. Nevím, kam se všechny „medžiky“, dračí doupata a Warhammeři poděly, ale přijde mi, že v současnosti existuje hrozně málo podobných zajímavých projektů. A teď si vemte, že by to mělo mít ještě POSTAPO tématiku…

Něco se nám tu ale přeci jen vylíhlo. Projekt s názvem „Wastelanders: A Post Apocalyptic TCG“, který se nedávno objevil na kickstarteru nás hodně zaujal.

 

Bude to klasická karetní hra, která bude plná zmutovaných zlosynů a bahenních příšer vzniklých z působení toxického odpadu na živé i neživé bytosti.

 

Ilustrace budou stát opravdu za to a dokonce už existuje limitovaných 18karet (vše zatím bohužel v EN)

 

Pravidla se zatím dotváří a to i na základě zpětné vazby od celosvětové komunity fanoušků postapo a fullout témat.

TADY je jejich současná podoba.

Podívejte se na jejich Facebook stránky a pokud se Vám hra líbí, klidně je podpořte na kickstarteru – klukům chybí nějakých 20%, aby mohli celý projekt zrealizovat!

Klikejte sem: Wastelanders na kickstarteru.

Za každý příspěvek máte nárok na jistou protihodnotu, tak určitě neváhejte. Nikdo neví, kolik hra bude stát po oficiální vydání:

Pro PostApo.cz sepsal Matyáš Vejskal.

3 comments

 1. Hrobař /

  Pěkný projekt.Těch není nikdy dost.

  Jako post-apo stolní hru znám ještě 51.state.

  Jinak warharmmeři a hráči wargamingu obecně nezmizeli, právě naopak, je nás čím dál víc :-)

 2. -yp- /

  Nejedná se sice o deskovou hru, ale náhodou jsem narazil na PC hru 7 days to die. Jedná se o zombie apokalipsu, kde jede na plný obrátky forma „craftingu“ jako u Minecraftu. Nacházení obrovskýho množství věcí a jejich předělávání a upgradování na lepší verze či kutání v zemi a výroba vlastního podzemního bunkru, či obsazení vojenských základen, nebo opuštěných domů, kostelů atd……..
  To celé za neustálého otravování zombíky různých druhů, kteří maji v noci jakýsi upgrade a mohou běhat, je to opravdu děsivá atmosféra. Ovšem jako model pro přežití a upřesnění si priorit, docela zajímavej nápad. Pokud máte v baťohu maso, jste na určitou vzdálenost cítit, děláte rachot? Zombíci vás slyší.
  Další kapitolou jsou zombie psi, před kterýma opravdu neutečete a musíte se bránit.
  Dál si jen nakraftit kuši, luk, šípy a zkusit třebas uživit se lovem, vodu nesmíte pít nepřevařenou. Njdete semena kukuřice, či kávu, můžete si pěstovat na zahrádce plodiny i brambory.
  Už mě nic nenapadá, za vyzkoušení to stojí. Na youtubu najdete človíčka, jménem Vladoportos a ten vás hrou provede a i se sakra několikrát pořádně leknete. ;-)

 3. dewi /

  Ahoj, vypadá to velmi dobře, pokud bude k dostání tak dozajista kupuji. A opravdu, Magic: the gathering má opravdu velmi silnou komunitu nejen ve světě ale i v čechách. Jinak děkuji za přínoný článek.

Leave a Reply