Přežij v postapokalyptickém světě!

Neměl peníze na nájem, pořídil si jachtu

Neměl peníze na nájem, pořídil si jachtu

Lis 23, 2013

Po rozchodu s přítelkyní britský student Joe Pearce si nemohl dovolit dál platit vysoký nájem. Koupil si proto za 800 liber malou jachtu, na které již 20 měsíců bydlí. Samozřejmě není to žádný zázrak, spíše 40letý plechový stan, ale i tak během těchto 20 měsíců Joe Pearce ušetřil cca 8000 liber na nájemném.

 „Když říkám známým, že bydlím na jachtě, hned mě chtějí navštívit. Očekávají něco ve stylu lodí Romana Abramoviče. Realita je vždy zaskočí. Uvnitř je málo místa a s mojí výškou je to poněkud náročné. Zato ušetřím nejen na nájemném, ale i na jízdném, protože se lodí dopravuji do školy a zpět. Údržba mě stojí pouhou libru denně a místní yachtsmani mi pomáhají s náhradními díly a radí s opravami, sám tomu samozřejmě vůbec nerozumím“.

8 comments

 1. Anonym /

  Takýto život by sa mi celkom páčil, len by ma trápila vec, ako by to bolo s rodinou ? :-)

 2. Polki /

  Krutě slušný líbí palec hore , ale v zimě musí být kosa …

 3. Studentské bydlení dobré, také jsem si v začátcích studia přál bydlet v karavanu, píchnout ho na parkoviště vedle školy, vstávat zapětminutpřednáška a na přednášky chodit v papučích s čerstvým kafem nikoli z automatu…

  • Ladislav /

   Asi dva roky měl takhle umístěný karavan jeden student právnické fakulty v Brně, na východní straně fakulty, směrem k MZK. V zimě to ale prý byla skutečně kosa. :)

  • Yokotashi /

   Mit to pet minut do skoly je super. Sice to nakonec nebyl karavan, ale neco jsme si s kamarady pronajali, ale fungovalo to stejne.

 4. groula /

  Ale karavan, aspoň ten co mám já, má PB topení a v zimě je tam teplejc jak doma v paneláku :-)

 5. moddo /

  Ahoj, nemusime chodit daleko, dam Vam kontakt na kamarada, co takhle na jachte v Recku uz zije pres 5 let, a to mu 2x vyhorela a zacinal od znova. pokud by s nim nekdo chtel udelat rozhovor, neni problem dodam kontakt na Skype. Je to dobrodruh, zazil vselicos a je to puvodne vojak :) Takze zvyknuty na drsnejsi podminky. Navic je to pocitacnik :) Na lodi zije s vlcakem :)

Leave a Reply